شفر: برخی به تماشاگران پول می دهند/ عملکرد کی روش خوب بوده

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما حاضر شد....

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما حاضر شد.

به گزارش مدال، وینفرد شفر در این برنامه به موضوعات مختلف اشاره کرد که بخش هایی از این مصاحبه را در زیر می خوانید:

*بازی های ایران در تورنمنت را تماشا کردم و ایران بردهای پر گلی کسب کرد. برابر ژاپن اما تیم حریف طراوت بیشتری داشت.

*پیش از حضور در ایران از فوتبال شما شناخت داشتم. شما روته مولر را می شناسید و من مدرک مربی گری خود را از او گرفتم؛ از او درباره ایران سوال کردم و به استقلال آمدم زیرا استقلال باشگاه بزرگی است و من می خواهم تیم را به جاهای بزرگ برسانم.

*افراد خوبی و مهربانی در کنار من هستند و به من کمک می کنند و دشمنانی نیز وجود دارند اما موضوع مهم هواداران استقلال از شمال و جنوب و همه کشور هستند. آنها در ماشین می خوابند تا بازی را ببینند. من برای این مردم کار می کنم.

*ما باید تیم جدید می ساختیم. ما می خواستیم بازیکنان را حفظ کنیم اما بازیکنان زیادی از دست رفتند.  این صحبت ها مربوط به گذشته است و ما روی آینده تیم تمرکز داریم. ما این اواخر خوب بازی کردیم. 6 امتیاز با صدر فاصله داریم اما شانس ما هم زیاد است.

*فکر نمی کردم قطر تا این مرحله صعود کند. آنها از کشورهای مختلف دنیا بازیکن داشتند و به تیم خود اضافه کردند. در بایرن مونیخ نیز این شرایط وجود دارد. جام جهانی 1974 بیشتر بازیکنان تیم ملی آلمان از بایرن مونیخ بودند. فصل گذشته بایرن مونیخ شرایط خوبی نداشت و تیم ملی هم شرایط خوبی نداشت. قطر باعث تعجب من شد. بیشتر بازیکنان آنها مربوط به کشور دیگری هستند ولی خوب بازی می کنند و شانس خوبی برای قهرمانی دارند و ژاپن کارسختی برابر آنها دارد.

*اگر بازی با ژاپن را تماشا کرده باشید، دیدید که آنها با پرس شروع کردند. همه مربیان حریف خود را آنالیز می کنند. آنها فکر کردند اگر پرس کنند، به این وسیله می توانند به ایران فشار بیاورند. بازی تک ضرب در کار آنها بود. این دقیقا چیزی بود که برای برد باید انجام می دادند. اگر دقت می کردید ما توپ بلند می زدیم.

*باید به تیم ملی یک چهره جدید بدهیم. برابر ژاپن روز، روز ایران نبود.

*به همه مربیان احترام می گذارم. کی روش کار خوبی را در ایران ارائه داد. برخی از مردم راجع به مربی بد صحبت می کنند.

*من نیز مربی استقلال هستم و برخی راجع به من بد حرف می زنند. برخی از افراد به تماشاگران پول می دهند و من به آنها می گویم که این پول را به خیریه بدهید.

* از اینکه منتظر باشم یک مربی اخراج شود و من به جایش بیایم متنفرم .