شفر درخواست باشگاه استقلال را قبول نکرد

پیش از صدور حکم فیفا در خصوص پرونده شفر، باشگاه استقلال از سرمربی سابقش خواست برای مذاکره و هم چنین توافق در خصوص مطالبات مالی به تهران سفر کند که مربی آلمانی این درخواست را قبول نکرد!...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فیفا به تازگی و با صدور حکمی باشگاه استقلال را به پرداخت ۵۵۰ هزار دلار در حق سرمربی سابقش محکوم کرده است. ۳۵۰ هزار مطالبات باقی مانده این مربی بوده و ۲۰۰ هزار دلار هم اختلاف قرارداد فصل پایانی اش با استقلال و تیم اماراتی بوده است که مجموعا می شود ۵۵۰ هزار دلار. البته شفر در شکایت به فیفا خواهان دریافت همه قرارداد باقی مانده اش از باشگاه استقلال شده بود که به دلیل حضور در تیم بن یاس بعد از جدایی از استقلال قرارداد فصل پایانی اش در این حکم لحاظ نشده است. اما اختلاف قرارداد فصل پایانی اش با استقلال و تیم اماراتی ۲۰۰ هزار دلار بوده. به واقع اگر شفر در استقلال می ماند در فصل بعد از جدایی اش ۲۰۰ هزار دلار بیشتر می گرفت. باشگاه استقلال از شفر خواسته دست کم این ۲۰۰ هزار دلار را به باشگاه تخفیف بدهد که مربی آلمانی این درخواست را نپذیرفته است.

جالب اینکه در فوتبال حرفه ای باشگاه ها به هنگام قطع همکاری با مربی و بازیکن پیش از اتمام قراردادش به طور حتم مذاکره و به توافق دست پیدا می کنند اما در فوتبال ایران این مذاکره صورت نمی گیرد و طبیعی است بازیکن یا مربی خارجی به فیفا شکایت کند. باشگاه استقلال اگر به هنگام قطع همکاری با شفر برای رسیدن به توافق با شفر مذاکره می کرد چه بسا با همان ۳۵۰ هزار دلار به توافق می رسید اما اکنون و با رای فیفا باید ۵۵۰ هزار دلار پرداخت کند و گویی برای باشگاه های ایرانی زمان خریدن تا طرح شکایت در فیفا و صدور حکم از سوی فدراسیون فوتبال جهان کافی است!

بیشتر بخوانید:

امیدواری استقلالی‌ها به پرداخت مطالبات بویان

پیغام مهم فرهاد مجیدی به فولادی ها

 

 

تگ ها


امارات بنی یاس وینفرید شفر فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال