شفر: فصل گذشته برخی بازیکنان مذاکرات را به خاطر ترس لغو کردند!

سرمربی استقلال درباره فصل یارگیری استقلال به گونه‌ای صحبت می‌کند که هر شنونده‌ای می‌تواند برداشت‌های خودش را از آن به سود یا علیه باشگاه استقلال داشته باشد....

سرمربی استقلال درباره فصل یارگیری استقلال به گونه‌ای صحبت می‌کند که هر شنونده‌ای می‌تواند برداشت‌های خودش را از آن به سود یا علیه باشگاه استقلال داشته باشد.

به گزارش مدال، وینفرد شفر در تازه‌ترین مطالبی که درباره استقلال بیان کرده، گفته پروسه انتخاب بازیکن از سوی کادر فنی و باشگاه چندان راحت نیست تا اندازه‌ای که طرفداران تیم هم به او بازیکن معرفی می‌کردند:
«ما مجموعه‌ای بزرگ از بازیکنان را دور خودمان ایجاد می‌کنیم. مانند یک استخری که پر از ماهی است و باید از بین آن‌ها موارد مورد نظر خودمان را صید کنیم. در این بین مدیرعامل باشگاه و معاونانش هم پیشنهاداتی برای کادر فنی دارند. ده‌ها پیشنهاد و شاید بیشتر. جالب است بدانید در این مدت صد‌ها مدیر برنامه از سراسر جهان برای من پیام می‌دهند و شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید هواداران استقلال هم برای من بازیکن معرفی می‌کنند. همه پیشنهادات خودشان را دارند.»
شفر در ادامه دست روی نکته مهمی گذاشت: «اینکه به تیم‌های پایه توجه کنیم. ما باید بتوانیم از رده پایه باشگاه به سطح بزرگسالان بازیکن بیاوریم. روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم و از این طریق امور باشگاه، هم به لحاظ بازیکن و هم مالی را بگذرانیم. توسعه کادر جوانان می‌تواند مهمترین اتفاق باشد. قسمتی از این فرآیند این است که باید دپارتمانی حرفه‌ای برای تحقیق و کشف استعداد‌های جدید داشته باشیم. مانند اروپا! آنجا به SCOUT معروف است. ولی ما چنین چیزی را در باشگاه استقلال نداریم.»
شفر در مورد بازیکنانی که مورد پسند قرار نمی‌گیرند هم توضیح داد: «بعضی از آن‌ها خیلی پیر هستند، دیگران به تازگی مصدوم شده یا مدت زمان زیادی بازی نکرده‌اند، برخی از آن‌ها مهارت‌هایی را که ما می‌خواهیم ندارند، بعضی دیگر هم شخصیتی دارند که برای تیم ما مناسب نیست. بازیکنان منتخب در نهایت در قالب لیست به رئیس باشگاه داده می‌شود. سطح عملکرد کلی بازیکنانی که ما به دنبال آن هستیم بالاست، زیرا بازیکنان ایرانی ما در حال حاضر دارای سطح بالایی هستند و ما نمی‌توانیم خارجی‌هایی را که سطح متوسطی دارند، جذب کنیم. در واقع سطح مورد نیاز ما بدان معنی است که یک بازیکن خوب و در عین حال باارزش باشد. در کل یافتن و پرداخت پول چنین بازیکنانی آسان نیست، اما ما در حال کار روی آن هستیم.».
اما چه کسی با این بازیکنان مذاکره می‌کند؟ شفر یا باشگاه: «مذاکره در حیطه وظایف من نیست، اما این لیست همیشه تغییر می‌کند. یک بازیکن ممکن است امروز در دسترس باشد، ممکن است فردا با یک باشگاه دیگر قرارداد امضا کند یا درباره شرایط استقلال چیز‌هایی بشنود که ذهنش را تغییر دهد. متأسفانه این اتفاقات همیشه رخ می‌دهد. در فصل گذشته ما چند بازیکن داشتیم که حتی توسط برخی افراد تهدید شدند و تصمیم گرفتند مذاکرات را به خاطر ترس لغو کنند. به همین دلیل، لیست همیشه در حال تغییر است. بیشتر اسامی که در رسانه‌ها بود، اصلاً گزینه نبودند و بعضی از آن‌ها پیشنهادات قدیمی بودند که قبلاً توسط باشگاه حذف شدند. نمی‌دانیم چه کسی این اسامی را به رسانه‌های اجتماعی می‌دهد، ولی این درست نیست. دنبال کردن اسامی اشتباه، فقط وقت باشگاه را می‌گیرد.»