شفر: فوتبال ایران سابقه خوبی در داوری د‌ارد

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به نظرم بهترین راه و کمک این است که جلسات بین داوران و مربیان ادامه‌دار باشد....

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به نظرم بهترین راه و کمک این است که جلسات بین داوران و مربیان ادامه‌دار باشد.

به گزارش مدال، وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال در جلسه هم‌اندیشی مسئولان کمیته داوران با مربیان، سرپرست‌ها و کاپیتان‌های تیم‌های لیگ برتر اظهار داشت: ابتدا از همه حضار تشکر می‌کنم. من روز گذشته بازی بایرن مونیخ با لورکوزن را نگاه می‌کردم،‌ هر دو مربی بعد از بازی فقط در مورد داور صحبت می‌کردند. همین‌طور در بازی بارسلونا و والنسیا نیز همین شرایط بود. این اتفاق شاید در همه جا دنیا بیفتد و یک چیز طبیعی است، اما نکته مهم احترامی است که دو طرف باید به یکدیگر بگذارند.
وی ادامه داد: بعد از اینکه سیستم VAR هم در فوتبال آلمان استفاده شد، بسیاری می‌گویند کاهشی در اشتباهات داوری رخ نداده است. روز گذشته لواندوفسکی هم شاید فقط پنج سانتیمتر در آفساید بود و فقط داور می‌توانست این صحنه را با VAR تشخیص دهد. من با توجه به تجربه‌ای که دارم فکر می‌کنم بهترین راه و کمک این باشد که این جلسات بین داوران و مربیان ادامه‌دار باشد. شرایطی که در فوتبال آلمان وجود دارد شبیه به ایران است و وقتی تیمی می‌بازد بیشتر مانورها در تلویزیون و مصاحبه‌ها روی اشباهات داوری است و به نظرم این چیز خوبی نیست.
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خاتمه تصریح کرد: کار داوری بسیار مشکل است و این خوب نیست وقتی تیمی شکست می‌بازد علیه داور صحبت کند. شاید متوقف کردن فضا مجازی هم سخت باشد و تعدادی در این فضا پول خرج کنند تا علیه کسی که مقابل آنها قرار دارد، مطلب منتشر شود. فوتبال ایران در داوری سابقه و پیشینه خوبی در جام جهانی و المپیک دارد و داوران ایرانی مسابقات مهمی را در این مسابقات قضاوت کرده‌اند.