شفر: پارس جنوبی محکم و قدرتمند است

سرمربی استقلال گفت: پارس جنوبی جم محکم و قدرتمند است و باید پاس‌های بلند این تیم را دفع کنیم....

سرمربی استقلال گفت: پارس جنوبی جم محکم و قدرتمند است و باید پاس‌های بلند این تیم را دفع کنیم.

به گزارش مدال،وینفرد شفر در نشست خبری پیش از مصاف تیمش و پارس جنوبی جم حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


شفر در صحبت های ابتدایی اش تاکید کرد: در ابتدا به دلیل حادثه اتوبوس در سیستان و بلوچستان و درگذشت تعدادی از ایرانیان را به مردم ایران تسلیت می‌گویم. در رابطه با بازی فردا باید عرض کنم که حریف ما محکم و قدرتمند است. باید پاس‌های بلند این تیم را دفع کنیم و به همین دلیل در جم شکست خوردیم. باید سریع بازی کنیم و در محوطه جریمه حریف پاس‌های بیشتری بدهیم و حضور بیش‌تری داشته باشیم.
او افزود: در بازی قبل فقط یک اشتباه داشتیم. در خانه حریف بازی می‌کردیم و روی یک اشتباه که باعث ضدحمله شد گل خوردیم. باید در این بازی میانه میدان را کنترل کنیم و همه کارهایی که در تمرین انجام می‌دهیم را در بازی فردا به نمایش بگذاریم. امیدوارم فردا هواداران پرتعداد به ورزشگاه بیایند. ما به حمایت آن‌ها نیاز داریم. آن‌ها یار دوازدهم ما هستند و باید بیایند و به ما کمک زیادی کنند.
سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا تغییرات در این تیم به خصوص آمدن فرهاد مجیدی به آبی‌پوشان کمک کرده است؟ گفت: بازیکنان جدید یک مقدار دیر به اردوی ما اضافه شدند. ایسما به تمرینات بیش‌تری نیاز دارد تا به آمادگی بدنی برسد. در مورد پاتوسی هم همین‌طور است. پاتوسی، ایسما و منشا کیفیت فنی خوبی دارند. در اردوی آماده‌سازی، عملکرد تمام این بازیکنان را در سایت اینستات بررسی کردیم. ایسما مدتی در تعطیلات بود ولی پاتوسی در لیگ آفریقای جنوبی بازی می‌کرد. البته لیگ ایران فیزیکی‌تر است. پاتوسی پاس‌های خیلی خوبی می‌دهد و ایسما در بازی با پیکان گل زد اما برای ۹۰ دقیقه آماده نیست. ما با آن‌ها اختصاصی کار می‌کنیم. وضعیت جسمانی منشا بهتر است و هر سه بازیکنان اگر آماده باشند می‌توانند به ما کمک کنند.
شفر خاطرنشان کرد: آقای مجیدی عضوی از کادرفنی ما است. همانند میگوئل و فیلیپ. این یک تجربه جدید برای او است. ما در کادرفنی نفر یک یا دو نداریم و درباره مسائل مهم تیم با هم صحبت می‌کنیم. چون او فارسی صحبت می‌کند، مطالب را به خوبی می‌تواند به بازیکنان منتقل کند. او مهاجم خوبی بوده و برای من در امارات بازیکن خوبی بوده است و می‌تواند الگوی مهاجمان ما باشد. او ذهنیت بازیکنان ایرانی را از ما بهتر می‌داند و یک روحیه و انگیزه خوب هستند برای ما.

در ابتدا این نشست محمد زرندی، مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال درباره برنامه دیشب ۹۰ راجع به قرارداد پاتوسی و صحبت‌های مهدی تارتار درباره این موضوع گفت: باتوجه به اطلاعیه فدراسیون فوتبال، مشخص شد که صحبت‌های مطرح شده در برنامه ۹۰ کامل یا صحیح بوده و فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرده که روند گرفتن ITC پاتوسی قانونا انجام شده و صحبت‌های امروز تارتار فرافکنی بوده است. باید به تصمیم بالاترین مقام تصمیم‌گیرنده در فوتبال احترام بگذاریم و مسیر بازی را به حاشیه نبریم. در کنفرانس‌های قبل و بعد از بازی باید در محدوده بازی باشد و ارتباطی به بازی فردا ندارد.