شكار بزرگ مورينيو در نقل و انتقالات

تغيير و تحولات در نقل و انتقالات زمستاني بالاخره به اردوي منچستريونايتد هم كشيده شد و الكسيس سانچس به عنوان خريد جديد شياطين سرخ به هواداران معرفي شد ......

تغيير و تحولات در نقل و انتقالات زمستاني بالاخره به اردوي منچستريونايتد هم كشيده شد و الكسيس سانچس به عنوان خريد جديد شياطين سرخ به هواداران معرفي شد. بازيكني كه يك دور در تيم‌هاي بزرگ جزيره زد تا به لطف زيركي مديربرنامه‌‌اش فرناندو فليسويچ بتواند پول بيشتري بگيرد و لباس قرمز يونايتد را به تن كند.
سبقت يونايتد از سيتي و چلسي
انتقال الكسيس سانچس به منچستريونايتد در حالي رقم خورد كه اين بازيكن از ابتداي ژانويه مورد توجه باشگاه منچسترسيتي بود؛ تيمي كه از سرخيو آگوئرو گرفته تا گابريل ژسوس، كوين دبروين و رحيم استرلينگ را در اختيار دارد و قصد داشت با جذب الكسيس پايه‌هاي خطوط تهاجمي‌‌اش را قوي‌تر كند. همه چيز توافق شده بود و جلسات نهايي در حال برگزاري بود كه آرسنالي‌ها بر سر قيمت به مشكل خوردند و معامله را بر هم زدند. اين وسط تا چلسي به خودش آمد و به طور جدي وارد مذاكره شد، يونايتد كار را تمام كرده بود.
دستمزد نجومي براي سانچس
اصلي‌ترين دليلي كه الكسيس و آرسنال متقاعد شدند تا با يونايتد مذاكره كنند، تأييد مبلغ درخواستي آنها بود. منچستريونايتد با قراردادي به ارزش 180 ميليون پوند كه اعتبار آن چهار سال و نيم است، الكسيس شيليايي را از لندن به اولدترافورد كشاند. بر مبناي اين قرارداد باشگاه منچستريونايتد موظف است هفته‌اي 400 تا 500 هزار پوند به الكسيس دستمزد بدهد. 180 ميليون پوند اگرچه رقم غيرمنطقي براي بازيكن 29 ساله تيم ملي شيلي به حساب مي‌‌آيد اما با احتساب ماليات و آپشن‌هايي كه براي اين الكسيس، مديربرنامه‌‌اش، آرسنال و همچنين ماليات در نظر گرفته شده به اين رقم نجومي مي‌رسد.
فروش پيراهن سانچس در منچستر
در شرايطي كه هنوز الكسيس سانچس به اولدترافورد نيامده بود، باشگاه منچستريونايتد در اقدامي به فروش پيراهن‌هاي با نام الكسيس در فروشگاه‌هاي خود پرداخته و شماره 7 را براي اين بازيكن شيليايي برگزيده است. شماره‌اي كه پيش از اين بر تن بازيكناني همچون كريس رونالدو، ديويد بكام و اريك كانتونا بوده و بدون ترديد مسئوليت الكسيس 29 ساله را در آغاز راهش با شياطين بالا خواهد برد.
14 ميليون پوند در سال
الكسيس بر طبق ارقامي كه در رسانه‌هاي دنيا منتشر شده، اكنون مي‌تواند نام خودش را در بين پردرآمدترين بازيكنان فوتبال بر اساس دستمزد سالانه مطرح كند. گفته مي‌شود باشگاه منچستريونايتد قرار است سالانه 14 ميليون پوند به سانچس پول بدهد. 14 ميليون پوند با كسر ماليات.
مخيتاريان آرسنالي مي‌شود؟
نكته ابهام ماجرا بحثي است كه اين روزها همزمان با منچستري شدن سانچس، در مورد هنريك مخيتاريان وجود دارد. بازيكن ارمنستاني منچستريونايتد پس از اينكه نتوانست اعتماد ژوزه مورينيو را جلب كند، از حضور در نيمكت ناراضي است و گفته مي‌شود آرسنالي‌ها مي‌خواهند به عنوان بخشي از قرارداد سانچس، هنريك را به لندن بياورند. هرچند كه اين انتقال هنوز رنگ واقعيت به خود نگرفته و نام گزينه‌هاي ديگري همچون پير امريك اوباميانگ مهاجم دورتموند نيز به آرسنال لينك شده است.

تگ ها


اخبار روز الکسیس سانچز منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال