شلیک به اتوبوس خبرنگاران المپیک

یک اتوبوس حامل خبرنگاران و داوطلبان حاضر در المپیک ریو سه شنبه شب در جادۀ منتهی به ریودوژانیرو هدف گلوله قرار گرفت ......

یک اتوبوس حامل خبرنگاران و داوطلبان حاضر در المپیک ریو سه شنبه شب در جادۀ منتهی به ریودوژانیرو هدف گلوله قرار گرفت. این دومین تیراندازی از آغاز این بازی‌هاست.

محل استقرار خبرنگاران در منطقه ای به نام «دئودورو» و در نزدیکی یک پایگاه نظامی قرار گرفته و به گفتۀ پلیس تحقیقات برای شناسایی مسیر شلیک این گلوله ادامه دارد.

یک داوطلب ترک حاضر در این اتوبوس که با خرده های شیشه چند خراش سطحی برداشته، سرنشینان این اتوبوس را خوش شانس می داند و می گوید: «می توانست بدتر از این باشد و گلوله های بیشتری شلیک شود یا اینکه گلوله ها کسی از میان ما را هدف گرفته باشد. در هر حال خیلی خوش شانس هستیم که الان زنده ایم.»

لی مایکلسون، خبرنگار آمریکایی نیز می گوید: «من کارشناس اسلحه نیستم اما می توانم صدای یک اسلحه را تشخیص بدهم. از روی تجربه می توانم بگویم که گلوله ها از اسلحه با کالیبر کوچک شلیک شدند و صدای زیادی هم نداشت به همین خاطر فکر می کنم از یک زاویۀ دور شلیک شده بود.»

این گلوله ها هنگام عبور این اتوبوس از نزدیکی یکی از فاولاهای مشهور ریودوژانیرو به نام «شهر فرشتگان» در جاده ای میان محل اقامت خبرنگاران و محل انجام بازیهای المپیک ۲۰۱۶ به این اتوبوس اصابت کرده و چند شیشۀ سمت راست آن را شکسته است. یک خبرنگار بلاروس در اثر شکسته شدن شیشۀ اتوبوس مجروح شده اما حال وی مناسب گزارش می شود.

تیراندازی در محله های فقیر نشین ریودوژانیرو که به فاولا (زاغه نشین ها) مشهور هستند، جزو اتفاقات جاری روزانه است و به گفتۀ پلیس تعداد کشته شدگان بر اثر گلوله های بی هدف هم زیاد است. عکس های رویترز را از این حادثه مشاهده می کنید.

تگ ها


اخبار ویژه المپیک