شماتت ستاره تنیس به‌دلیل اظهارنظر کرونایی

سخنگوی دولت یونان در مصاحبه با مطبوعات یونانی دانش سیتسیپاس برای اظهار نظر در مورد ضرورت واکسیناسیون را ناکافی دانست....

به گزارش ورزش سه و به نقل از رویترز، جیانی اوکونومو سخنگوی دولت یونان در مصاحبه با مطبوعات داخلی یونان اظهارات سیتسیپاس که در حاشیه مسابقات سینسیناتی گفته بود «تنها زمانی واکسن می زنم که برای انجام مسابقات تنیس اجباری باشد»  را نادرست خواند.


وی در این مصاحبه گفت:« او دانش و مطالعات لازم برای ارزیابی ضرورت واکسیناسیون را ندارد».


همچنین اضافه کرد:« استفانوس ورزشکار بسیار بزرگی است و مهارتش در تنیس و مشارکت او در ورزش یونان را نمی توان زیر سوال برد اما آنچه در خطر است،  توانایی او برای ارزیابی ضرورت واکسیناسیون یا مدت زمان کافی برای مطالعات بالینی آن است. او نه دانش، نه مطالعات و نه کار تحقیقی ای دارد که به او اجازه دهد در این خصوص اظهار نظر کند.»


استفانوس ۲۳ ساله که تنیسور شماره ۳ دنیا محسوب می شود در یک کنفرانس مطبوعاتی در حاشیه مسابقات سینسیناتی گفته بود:«من مخالف واکسیناسیون نیستم اما دلیلی هم نمی بینم که فردی در سن و سال من بخواهد واکسن بزند زیرا به اندازه کافی آزمایش نشده و البته عوارض جانبی ای نیز به همراه دارد و تا زمانی که اجباری نشده، هرکس می تواند تصمیم خودش را بگیرد.»


اوکونومو در عوض مردم را تشویق کرده که به سخنان کارشناسان سیاست سلامت گوش بدهند و از سیتسیپاس و سایر سلبریتی ها خواسته که با توجه به طیف گسترده مخاطبانشان در صحبت های خود دقت بیشتری انجام دهند. او گفت:« بهتر است کسانی که از طریق عملکردهای فوق العاده خود در سایر زمینه تبدیل به نقطه مرجعی در شبکه های اجتکاعی شده اند، در بیان چنین دیدگاه های مهمی، دقتی مضاعف به خرج بدهند.»


گفتنی است واکسیانسیون در بین تنیسورها کماکان دیدگاه های مختلفی را در بر می گیرد.


مرد شماره یک جهان، جوکوویچ پیشتر در اردیبهشت ماه گفته بود که امیدوار است واکسیناسیون برای شرکت در رقابت ها بین تنیسورها اجباری نشود واز صحبت در مورد واکسن زدن خود نیز طفره رفته بود! با این حال فدرر و نادال دو اسطوره دنیای تنیس احساس می کنند ورزشکاران باید نقش خود را در عادی شدن زندگی بازیابند و به نوعی معتقدند که با واکسیناسیون می توانند به این راه کمک کنند.

تگ ها


تنیس