شمارش معکوس برای ورود مدافع جدید استقلال

مدافع سابق تیم فوتبال ناپولی برای مذاکره با مسئولان استقلال و حضور در جمع شاگردان آندره آ استراماچونی یکشنبه وارد تهران می‌‎شود....

به گزارش مدال، یکشنبه قرار است استقلال، از یک خرید جدید رونمایی کند. مدافع چپ تازه آن‌ها، که اهل کرواسی است و بعد از چند سال حضور در فوتبال ایتالیا به ایران می‌آید. استراماچونی، ترجیح می‌دهد به جای بازیکنانی که در لیگ‌ها یا باشگاه‌های سطح پایین‌تر عملکرد خوبی داشته‌اند، سراغ بازیکنانی برود که زمانی در تیم‌های درجه یک بازی می‌کردند و حالا، بخاطر افت و خانه نشینی طولانی مدت قیمت‌شان حسابی پایین آمده است. هروویه میلیچ، خرید احتمالی آن‌ها هم شامل همین الگو می‌شود.
میلیچ که تا همین یک سال قبل بازیکن ناپولی بود، مدت‌هاست اوضاع خوبی ندارد. او فصل پیش، نیمه اول فصل را در خانه نشست و سپس به کروتونه در سری بی رفت. کروتونه مجموعا، 5 بار از او در ترکیب اصلی استفاده کرد که همگی به خاطر سیستم بازی تیم، به جای دفاع در نقش هافبک بودند. نداشتن هیچ گل و پاس گل و عملکرد نسبتا ضعیف، باعث شد آخر فصل آزاد باشد تا با تیم تازه‌ای قرارداد ببندد. دو فصل پیش، میلیچ بازیکن المپیاکوس و ناپولی بود. او فصل را در المپیاکوس آغاز کرد و همان هفته دوم، با کارت قرمز از زمین اخراج شد. پس از آن، از تیم بیرون رفت و دیگر فرصت بازی پیدا نکرد. نیم فصل دوم، با ناپولی قرارداد بست و مائوریتسیو ساری که اعتقادی به میلیچ نداشت، حتی یک دقیقه هم حاضر نشد از او استفاده کند.
بر خلاف ناپولی و کروتونه، میلیچ فصل 2016/17 در سری آ روزهای خوبی داشت. کارنامه‌ای که باعث شده استراما دست روی او بگذارد. میلیچ در فیورنتینا بازیکن فیکس نبود اما در 17 مسابقه‌ای که به میدان رفت، 4 گل ساخت که آمار نسبتا خوبی محسوب می‌شود. البته فیورنتینا در آن فصل معمولا 3 دفاعه بازی می‌کرد و میلیچ بیشتر این پاس گل‌ها را در پست هافبک چپ داد. فصل قبل از آن در فوتبال کرواسی هم میلیچ 5 گل ساخته بود که این بار، همگی به عنوان مدافع چپ بودند. شاید مهمترین پاس گل او، به داویده آستوری فقید در پیروزی 5-4 فیورنتینا مقابل اینتر باشد.
چند ماه خوب در ایتالیا و چند سال قابل قبول در کرواسی، روسیه و سوئد، از میلیچ بازیکنی بین المللی می‌سازد. بازیکنی که می‌داند چطور با فرهنگ و فوتبال یک کشور جدید کنار بیاید و به سرعت، با آن‌ها وفق پیدا کند. 6 بازی ملی هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود که از آخرین آن‌ها، حدود 5 سال می‌گذرد. با این حال او هم ابهام بیشتر گزینه‌های مورد نظر استراماچونی را دارد. اینکه بعد از دو فصل سخت، می‌تواند به اوج برگردد یا تصمیم کروتونه برای کنار گذاشتن او درست بوده است. استراما، توانایی احیای او را دارد یا میلیچ برای استقلال، فقط می‌تواند یک نام بزرگ باشد؟

بیشتر بخوانید:

آیا پرونده استقلال و امید ابراهیمی باز می‌شود؟

تگ ها


استقلال هروویه میلیچ آندره آ استراماچونی لیگ برتر فوتبال ایران اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات نقل و انتقالات استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال