شماره شش پرسپولیس به آن بزرگی به چه کار ژاوی می‌آید؟/ فرصت‌سوزی بزرگ

انتقاداتی در مرود مراسم تجلیل از ژاوی هرناندز ستاره اسبق بارسلونا در ورزشگاه آزادی وجود دارد...

به گزارش مدال، بعد از فشار رسانه‌ها درنهایت باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفت تا از ژاوی تقدیر کند اما آیا بهتر نبود که هدیه نفیس و بهتری به این فوق ستاره فوتبال دنیا اهدا می‌کرد؟
پیراهن شماره ۶ تیم پرسپولیس در یک قاب سفید کاملاً ساده به چه کار ژاوی می‌آید؟ آیا مسئولان باشگاه نمی‌توانستند طرح بهتری برای تقدیر از این بازیکن داشته باشند؟ 
هدیه‌ای که شب گذشته به ژاوی از سوی باشگاه پرسپولیس داده شد آیا در شان این بازیکن و شان باشگاه پرسپولیس بود؟ مگر فوتبال ایران چند بار شانس دارد که بتواند میزبان خداحافظی یکی از فوق‌ستاره‌های فوتبال دنیا باشد؟
خروجی‌های تقدیر از ژاوی؛ از ورزش تا سیاست! 
تا روز یکشنبه مسئولان ارشد باشگاه پرسپولیس حتی نمی‌دانستند که ژاوی با السد قطر به تهران آمده و آنها فکر می‌کردند چون مراسم خداحافظی این بازیکن در قطر انجام شده به همین دلیل او به تهران نمی‌آید که برخلاف این تصورات عجیب، ژاوی به تهران آمد و مقابل پرسپولیس هم نمایش خوبی داشت اما در این بین باشگاه پرسپولیس از قبل هیچ برنامه‌ای برای تقدیر از این بازیکن بزرگ دنیا نداشت. 
این در حالی است که به دلیل بزرگی نام ژاوی در فوتبال دنیا بدون شک رسانه‌های مطرح سراسر جهان خداحافظی ژاوی را به بهترین سطح پوشش می‌دادند و دیدیم که چه گسترده منعکس کردند. باشگاه پرسپولیس می‌توانست با یک تدبیر مناسب مراسمی در خور شان نام ژاوی برگزار کند.
 این اتفاق از این منظر مهم بود که در روزهایی که فشارهای زیادی از سراسر جهان به کشور ما وارد می‌شود می‌شد با برگزاری مراسم خوب برای این بازیکن، تبلیغ مناسبی برای کشورمان انجام داد.
اهمیت خداحافظی ژاوی از دنیای فوتبال آن‌قدر مهم بود که حتی خبرنگارانی هم از ایالت کاتالان در اسپانیا به تهران آمدند تا بازی پرسپولیس مقابل السد و خداحافظی ژاوی را پوشش خبری دهند، اما با همه اهمیت این موضوع باشگاه پرسپولیس خیلی دیر تصمیم به برگزاری یک مراسم خداحافظی و تقدیر از ژاوی را در دستورکار قرار داد.
آیا بهتر نبود بزرگان و اسطوره‌های پرسپولیس از ژاوی تقدیر کنند. به امید آنکه از این تجربه تلخ درس گرفته باشیم.


یادداشت از مجتبی نورعلی

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی ژاوی پرسپولیس ورزشگاه آزادی پرسپولیس AFC Champions League فوتبال