شماره ۷ طلسم‌شده بر تن خرید جدید استقلال

علی دشتی خرید جدید آبی‌پوشان قرار است شماره هفت استقلال را بر تن کند. باید دید آیا او نیز به سرنوشت بختیار و بیت‌سعید و نیومایر دچار می‌شود یا اینکه می‌تواند یادآور خاطرات شیرین مامه‌بابا تیام با شماره هفت رویایی باشد....


پس از خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای فوتبال، باشگاه استقلال تصمیم گرفت پیراهن شماره 7 این باشگاه را بایگانی کند که با مخالفت‌های تعدادی از پیشکسوتان این باشگاه طرح بایگانی‌کردن پیراهنی که سال‌ها بر تن فرهاد مجیدی بود منتفی شد.
پوشیدن پیراهن شماره هفت هر ساله به یکی از سوژه‌های اصلی باشگاه استقلال تبدیل می‌شود و حساسیتی که روی این پیراهن وجود دارد سبب می‌شود تا کمتر بازیکنی این پیراهن را برای حضور در استقلال انتخاب کند. مقایسه با فرهاد مجیدی و فشار مضاعف هواداران یکی از دلایل عدم‌انتخاب این پیراهن محبوب است. 
سرانجام بختیار رحمانی که در خردادماه 95 به استقلال آمد، سنت‌شکنی کرد و با رخصت از فرهاد مجیدی شماره 7 را برای حضور در استقلال انتخاب کرد. گرچه فرهاد مجیدی تا حدودی از این انتخاب بختیار رحمانی راضی نبود، اما بازیکن تازه‌وارد استقلالی‌ها بر تصمیم خود اصرار می‌کرد. بختیار با این پیراهن نتوانست روزهای درخشانی را سپری کند و می‌توان گفت یکی از تلخ‌ترین دوران بازیگری بختیار در استقلال و با پیراهن شماره هفت رقم خورد، انتخابی که اگر بختیار به گذشته بازگردد محال است آن را انتخاب کند. 
پس از بختیار نوبت به حسن بیت‌سعید رسید که سال 96 به استقلال پیوست. مهاجم سرعتی و بی‌حاشیه‌ای که در تلاش بود تا روزهای درخشانش در استقلال خوزستان را این بار در تیم همنام تهرانی تکرار کند. او نیز همچون بختیار پیراهن شماره 7 محبوب آبی‌ها را انتخاب کرد تا تیتر یک رسانه‌ها را به خود اختصاص دهد و حساسیت نسبت به او چند برابر شود. او هیچوقت فکر نمی‌کرد سرنوشتی تلخ‌تر از بختیار در انتظارش باشد. بازیکن اهوازی آبی‌پوشان در نه بازی برای این تیم به میدان رفت که به عنوان مهاجم نتوانست حتی یک گل برای این تیم به ثمر برساند. او در حالی که با استقلال قرارداد داشت سرانجام در اولین نیم‌فصل حضورش در استقلال از این تیم خداحافظی کرد تا داستان خرافاتی‌بودن پیراهن شماره هفت استقلالی‌ها شکل بگیرد.نکته عجیب اینکه هیچ‌یک از بازیکنان آن مقطع استقلال که در تیم حضور داشتند، تمایلی به پوشیدن این پیراهن نداشتند و این تازه‌واردها بودند که بدون‌توجه به حاشیه‌ها این پیراهن را انتخاب می‌کردند. 
پس از جدایی بیت‌سعید این بار نوبت به مامه‌تیام خرید جدید آبی‌ها رسید که لباس محبوب هواداران را انتخاب کرد. او با درخشش در استقلال به یکی از برترین بازیکنان خارجی تاریخ لیگ‌برتر ایران تبدیل شد. درخششی که تمام بحث‌ها وصحبت‌های مربوط به لباس شماره هفت را در ذهن‌ها پاک کرد. بر خلاف دو خرید قبلی استقلال جدایی او به یکی از حسرت‌های هواداران استقلال تبدیل شد و جنجال فراوانی به پا کرد. 
پس از جدایی مامه‌تیام، وینفرد شفر آلمانی الحاجی‌گرو و نیومایر را به استقلال معرفی کرد تا آنها را خریداری کند. دو بازیکنی که آمده بودند تا جای خالی تیام دوست‌داشتنی را پر کنند. نیومایر نیز همچون مامه‌تیام سنگالی پیراهن 7 را انتخاب کرد. هافبک آلمانی به قدری عملکرد ضعیفی داشت که بار دیگر هواداران آن را به طلسم معروف فرهاد مجیدی ربط دادند و اعتقاد داشتند که جادوی این پیراهن هنوز از بین نرفته است. برخلاف تیام خرید نیومایز هزینه‌های گزافی را به استقلال تحمیل کرد و او پس از یک نیم‌فصل ناموفق از استقلال جدا شد و پیراهن شماره هفت نیز بدون مشتری باقی ماند. 
حالا از اردوی استقلال در ترکیه در استقلال خبر می‌رسد که با رسیدن البسه جدید تیم، کادرفنی شماره بازیکنان تیم را انتخاب کرده است و این بار قرار است علی دشتی به اعتقاد هواداران شماره هفت جادوشده را بر تن کند. پیراهنی که از همین امروز سبب می‌شود تا آنها روی این وینگر فوکوس کنند و با وسواس خاصی بازی‌های او را دنبال کنند. علی دشتی با قراردادی دو ساله از سایپا به استقلال آمد. باید دید آیا او نیز به سرنوشت بختیار و بیت‌سعید و نیومایر دچار می‌شود یا اینکه می‌تواند یادآور خاطرات شیرین مامه‌بابا تیام با شماره هفت رویایی باشد. 


بیشتر بخوانید:

شکایت باشگاه سایپا از بازیکن جدید استقلال

تگ ها


شماره هفت جدید استقلال شماره هفت استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال