شما بگویید: با محرومیت کنعانی‌زادگان موافقید؟

محرومیت کنعانی‌زادگان از دو بازی ملی، با واکنش‌های مثبت و منفی بسیار زیادی در فضای فوتبال ایران همراه بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران بیانیه ای را در جهت محرومیت محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع وسط تیم ملی ایران منتشر کرد که بنا بر این حکم او از دو بازی آینده تیم ملی در فروردین ماه مقابل کره جنوبی و لبنان محروم خواهد بود.

همانطور که می‌دانید علت محرومیت این بازیکن سابق پرسپولیس و عضو فعلی باشگاه الاهلی انتشار یک فایل صوتی است که او در آن مبادرت به یک گفتگویی غیر معمول کرده و به نوعی بر خلاف خط قرمز های عرفی جامعه ایران قدم برداشته است.

در پی انتشار این صوت در فضای مجازی موجی از حملات از سوی منابع رسمی و البته برخی از کاربران متوجه حسین کنعانی‌زادگان شد که اتفاق نظر آنها، زیر سوال بردن موجودیت اخلاقی تیم ملی بود. این فشار در یک ماه گذشته مکررا ادامه دار بوده و با وجود دو بازی خوب این مدافع جنوبی فوتبال ایران در دو بازی مقابل عراق و مارات از آن کاسته نشده ک عده زیادی درخواست مجازات وی را داشته و دارند.

این صحبت ها عموما شامل محور های ذیل است:


* کنعانی‌زادگان شان تیم ملی را پایین آورده است.


* کنعانی‌زادگان قصد داشته قرنطینه کرونایی تیم ملی را بشکند و به این ترتیب سلامت هم‌تیمی هاش را مورد خطر قرار بدهد.


* با توجه به سوابق انضباطی این بازیکن باید برخوردی با وی صورت می‌گرفته است.

همه این صحبت ها در شرایطی انجام می‌شود که در طرف مقابل این سوال وجود دارد؛ اینکه آیا صرفا یک وویس و دستیابی به محتوای یک گفتگو مدرک مناسبی برای محرومیت یک بازیکن فوتبال هست یا نه و آیا کمیته اخلاق حق داشته که دست به محرومیت کنعانی بزند یا خیر؟

با حکمی شب گذشته کمیته اخلاق منتشر کرده، مسلم است که کنعانی از بازی حساس ایران مقابل کره که به نوعی جنگ صعود تیم ملی در این رقابت ها است، محروم خواهد بود. کنعانی در بین مدافعان ایران در دو سال گذشته شاخص ترین بوده و نکته جالب اینکه ورودش به تیم ملی مربوط به دوره ای است که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بود و حتی در دورانی که او مصدوم بود، برای ریکاوری وی برنامه ویژه ای را در نظر گرفته بود.

بنابراین حالا باید دراگان اسکوچیچ و اعضای کادرفنی تیم ملی به دنبال یک آرایش تازه در قلب دفاعی ایران برای بازی کره باشند؛ این در حالی است که از بین بازیکنان اصلی دفاع، مرتضی پورعلی‌گنجی نیز بعد از پارگی رباط صلیبی هنوز در دسترس نیست.

با این اوصاف بد نیست شما نیز در این زمینه مشارکت کنید و نظرات خود درباره این حکم و ماجرای کنعانی‌زادگان برای ورزش سه بفرستید؛ آیا عقیده دارید که او شایسته این مجازات بوده یا فکر می‌کنید می‌شد با نگاهی متفاوت، جرم را متوجه فردی کرد که این فایل را منتشر کرده است؟ نظرات خود را برای ما بفرستید و در اسرع وقت آنها را مشاهده کنید.

تگ ها


تیم ملی ایران محمد حسین کنعانی زادگان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال