شمشیربازانی می‌خواهم که بعد از باخت گریه کنند

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه گفت: کسانی که حضورشان تنها به خاطر مسافرت، خرید و بیزینس باشد، به درد ما نمی‌خورند و دست‌شان را از سیستم قطع می‌کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از تسنیم، علی یعقوبیان سرمربی تیم ملی شمشیربازی اپه، در خصوص نامه اعتراضی چهار شمشیرباز در رشته اپه، اظهار داشت: این حرکت دوستان غلط بود؛ نه به خاطر این که من سرمربی تیم ملی هستم، بلکه به این دلیل که اگر این رویه رواج پیدا کند، کاملاً اشتباه است. آنها یک روز از نماینده مجلس و مدیرکل کمک گرفتند و حالا که دستشان بسته شد و در تیم ملی جایی ندارند، این نامه را منتشر کردند. کیهانی که از معترضین است، جایگاه ۲۸۰ را در رنکینگ جهانی دارد. تیم ملی جای استعدادها و کسانی است که تلاش می‌کنند، نه کسانی که با پرداخت پول و موارد دیگر به تیم ملی وارد شدند.

وی در ادامه افزود: باید پیراهن تیم ملی بر تن کسانی باشد که لیاقت آن را دارند و قدر آن را می‌دانند. یک ورزشکار باید برای حضور در تیم ملی انگیزه داشته باشد. از کسی که بعد از باخت گریه می‌کند، برای حضور در تیم ملی دعوت می‌کنم، نه کسی که بعد از شکست سریع آماده می‌شود تا در بازارها خرید کند.

سرمربی تیم شمشیربازی اپه تاکید کرد: من استعدادیابی را در رشته اپه آغاز کردم و دوره مربیگری را در مجارستان پشت سر گذاشتم. تا زمانی که در تیم ملی هستم، با قدرت تلاش می‌کنم تا اپه در مسیر رو به رشد حرکت کند. اگر این افراد برای تیم ملی مثمر ثمر بودند، حتماً با آنها صحبت می‌کردیم تا مشکل حل شود.

یعقوبیان بر جوانگرایی در تیم ملی تاکید کرد و گفت: تیم ما کاملاً جوان است و ما می‌خواهیم با جوانگرایی در سال‌های آینده به نتایج خوبی برسیم. کسانی که حضورشان در تیم ملی تنها به خاطر مسافرت، خرید و بیزینس باشد، به درد ما نمی‌خورند و دست‌شان را از سیستم قطع می‌کنیم. مطمئن باشید من با این جوانان نتیجه می‌گیرم و با انگیزه با آنها کار می‌کنم.

سرمربی تیم ملی بر روند رو به رشد سابر ایران تاکید و عنوان کرد: پاکدامن و عابدینی از استعدادهای اسلحه سابر بودند. پیمان فخری، عابدینی را به خاطر تجربه بالایی که داشت، در تیم ملی نگه داشت و در کنار آن روی چند ورزشکار جوان سرمایه‌گذاری کرد و امروز هم نتیجه آن را برداشت کرد. این کار باید پیش از این در اسلحه اپه نیز آغاز می‌شد، اما انجام نشده است و من هم مدیون هستم اگر این برنامه را درپیش نگیرم و امثال پاکدامن ها و رهبری‌ها را در اسلحه اپه پیدا نکنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اتفاقات بر تیم ملی تاثیر خواهد داشت، گفت: حاشیه‌هایی ایجاد خواهد شد و تمرکز ما به هم می‌خورد، ولی به هر حال این قورباغه‌ای بود که باید آن را قورت می‌دادیم. یک زمانی یک فردی اعتراض می کند که ۱۰ مدال آسیایی و جهانی دارد، ولی آنهایی اعتراض می‌کنند که وقتی به مسابقات ژاپن اعزام شدند، با عملکردی که داشتند، آبروی من را بردند. آزموده را آزمودن خطاست.

سرمربی تیم ملی در خصوص حضور کنعانی و برزگری در ترکیب تیم ملی گفت: من بازیکنان جوانی را به ترکیب تیم اضافه کردم. تیم خوبی را داریم که خیلی هم بی‌تجربه نیستند. برای مثال ما محمد رضایی جوان را داریم که در مسابقات جوانان جهانی ایتالیا رتبه سیزدهم را به دست آورد و دو بار هم در آسیا پنجم شده است. در رده بزرگسالان هم محمد رضایی دیگری را داریم که کوله باری از تجربه است و با انگیزه کار می‌کند. تمام تلاش من این است که این تیم را به بالاترین جایگاه برسانم.

تگ ها


شمشیربازی علی یعقوبیان شمشیربازی