شهاب زاهدی: من و دینامو کی‌اف - چرا که نه؟

مهاجم ایرانی تیم المپیک دونتسک اوکراین در گفتگویی با رسانه های این کشور اعلام کرد که دوست دارد راهی دیناموکیف شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شهاب زاهدی مهاجم ایرانی سابق پرسپولیس که پیش از این در لیگ ایسلند بازی می کرد، فصل گذشته به تیم المپیک دونتسک اوکراین پیوست و عملکرد خوبی در این تیم داشته است


زاهدی در ۱۱ دیداری که برای این تیم در اوکراین به میدان رفته است، ۶ بار موفق به گلزنی شده و ۲ پاس گل نیز برای هم تیمی هایش مهیا کرده است. او در مصاحبه ای اعلام کرد که دوست دارد راهی دیناموکیف شود.


زاهدی در این مصاحبه گفت: دینامو یک باشگاه بزرگ با تعداد زیادی هوادار است. این تیم قدیمی ترین باشگاه اوکراین است. آیا دوست دارم در آینده برای دینامو بازی کنم؟ چرا که نه؟ آنها باشگاه بزرگی هستند با هواداران زیاد. من می خواهم در یک باشگاه بزرگ بازی کنم.


دیناموکیف در گروه G رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با بارسلونا و یوونتوس همگروه است. آنها چهارشنبه شب به مصاف قهرمان ایتالیا می روند. زاهدی در مورد دیدار دیناموکیف در برابر بیانکونری گفت: دوست دارم دینامو در دیدار برابر یوونتوس توانایی های خودش را نشان دهد. فرصت دیدار با چنین رقبای قدرتمندی همیشه اتفاق نمی افتد. ما قبلاً تجربه لازم را در این خصوص کسب کرده ایم. حالا می خواهم رشد بازیکنان را ببینم.


زاهدی در مورد نتیجه دیدار یوونتوس و دیناموکیف و شانس بالای نماینده ایتالیا برای پیروزی گفت: نباید فکر کنید که مهمترین چیز این است که از لحاظ نتیجه ضرر نکنید. آنها  فرصتی دارند که خودشان را ثابت کنند و ارزش های خود را در بازار نقل و انتقالات افزایش دهند. روشن است که آنها بابت رویارویی با یوونتوس نگرانی هایی خواهند داشت. در طول بازی چشم هواداران به این تیم است و وظیفه مثل همیشه، پیروزی است.


بازیکن ایرانی المپیک دونتسک در مورد تاکتیک های دیناموکیف گفت: در صورت امکان، دینامو سعی می کند توپ را کنترل کند و در ضدحمله ها گلزنی کند. واقعیت این است که دینامو مدت زیادی است که فوتبال سابق را بازی نمی کند. آنها با مربی اروپایی فوتبال اروپا را بازی می کنند. سبک سابق دیگر در این تیم وجود ندارد. این فوتبال برای زمان حاضر است و چشم اندازی به آینده ندارد. این فوتبال برای زمان آینده نیست. در حال حاضر، این سبک بازی انتخاب مربی است و به بازیکنان بستگی ندارد.


زاهدی در مورد اهمیت دیدار پایانی در برابر فرانس واروش نیز گفت: از همان ابتدا همه می دانستند که همه چیز در بازی های رو در رو با فرانس واروش مشخص می شود. نتیجه قابل پیش بینی نیست. بازی در کیف ممکن است یک امتیاز بزرگ قبل از بازی برای دینامو باشد. ممکن است اتفاقات غیرمنتظره در بازی رخ دهد.


قبل از شروع فصل جدید اوکراین، خیلی از کارشناسان شاختار را مدعی قهرمانی می دانستند ولی اکنون دیناموکیف در صدر جدول قرار دارد. زاهدی در این مورد گفت: نه تیم ها هنوز بازی های زیادی در پیش دارند. راه قهرمانی طولانی است. همه وقت کافی برای آماده شدن برای این فصل را نداشتند و تعطیلات زمستانی تعیین کننده خواهد بود. من فکر می کنم مربیان دینامو سعی می کنند تیم را متعادل کنند و تلاش می کنند بازیکنان کمتر آسیب ببینند.

بیشتر ببینید:

گلزنی شهاب زاهدی برای المپیک دونتسک (پنالتی)

 

تگ ها


پرسپولیس تهران شهاب زاهدی فوتبال