شهادت علیه بارتومئو؛ ۶۰۰ هزار یورو برای بارساگیت

ابعاد جدیدی از عملکرد شبهه برانگیز جوزپ ماریا بارتومئو، رییس پیشین بارسلونا، روشن شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در بازرسی های صورت گرفته از باشگاه بارسلونا مشخص شده که جوزپ ماریا بارتومئو ۶۰۰ هزار یورو برای حسابرسی داخلی صورت گرفته درباره پرونده بارساگیت هزینه کرده است تا در نهایت همین بازرسی ربط او به بارسا گیت را اثبات کند.

دو مدیر قبلی بارسلونا در دادگاه شهادت داده اند که این بارتومئو بود که دستور استخدام شرکت روابط عمومی I۳ Ventures را داد. این شرکت در راستای منافع مدیران باشگاه به شکل مخفیانه دست به فعالیت های آن‌لاین در شبکه های اجتماعی، از جمله حمله به ستاره های بارسلونا، می زد.

اکنون مشخص شده است که رییس برکنار شده بارسلونا مبلغی هنگفت و چند صد هزار یورویی را نیز خرج استخدام شرکتی به نام PWC برای حسابرسی به این پرونده و ثابت کردن بی گناهی خود در ماجرای بارسا گیت کرده است!

رییس سابق بخش حقوقی بارسلونا، رومن گومز پونتی، پرداخت این مبلغ از سوی بارتومئو را در دادگاه تایبد کرده است.

رومن گومز پونتی و اسکار گرائو، مدیر کل سابق بارسا، هر دو روز گذشته به اتهام دست داشتن در جرائم مطرح شده از جمله فساد گسترده و تخلف مالی در اداره باشگاه به دادگاه احضار شدند.

پونتی گفته است که حسابرسی شرکتی که پس از آشکار شدن رسوایی بارسا گیت انجام داده اند قابل اعتماد است و باعث شده که بارسا از پرداخت هزینه اضافی برای استخدام شرکت جنجالی روابط عمومی I۳ Ventures معاف شود.

بارسلونا در طول سه فصل مبلغ ۲.۳ میلیون به مجموعه شرکت هایNicestream ، که I۳Ventures هم یکی از آنها بود، پرداخت می کرد. این گروه شرکت ها بدون داشتن کارمند مشخص کار می کردند و در خارج از اسپانیا در کشورهایی مانند اروگوئه و شیلی مستقر بودند.

در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱.۱ میلیون یورو، در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مبلغ ۹۷۴ هزار یورو به شرکت روابط عمومی I۳ Ventures پرداخت شده است.

گرائو و پونتی هر دو تایید کرده اند که قرارداد مورد بحث با شرکت روابط عمومی I۳ Ventures را با دستور مستقیم بارتومئو امضا کرده اند. طبق شهادت این دو بارتومئو پس از رفراندوم تاریخ اول اکتبر دستور استخدام این شرکت را داده است اما این دو مدیر سابق بارسا می گویند که نمی دانند چرا بارتومئو چنین تصمیمی را گرفت و گفته اند که آنها نیز تصمیم رییس باشگاه را زیر سوال نبرده اند. گرائو در پاسخ به قاضی پرونده گفته است که "دستور رییس باشگاه قابل بحث نیست."

شرکت حسابرسی PWC اما در نهایت آشکار کرد که قراردادهای متعددی با شرکت های مختلفی با مبلغی کمتر از ۲۰۰ هزار یورو بسته شده است تا توسط بازرسی ها و کنترل های داخلی باشگاه کشف نشوند.

این دو مدیر سابق بارسا در دادگاه گفته اند قیمتی که شرکت روابط عمومی I۳ Ventures از باشگاه گرفت قیمتی مناسب و "کف بازار" بود و حتی از مبلغ معمول این قراردادها نیز کمتر بوده است.

بیشتر بخوانید:

انتقال ستاره محبوب کومان به بارسلونا قطعی شد

کابوس بارتومئو برای بارسلونا تمامی ندارد

 

 

تگ ها


جوزپ ماریا بارتومئو فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال