شهرداری سیرجان آماده لیگ قهرمانان آسیای زنان

تیم شهرداری سیرجان به عنوان اولین نماینده تاریخ فوتبال زنان ایران قرار است در دومین دوره رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا شرکت کند....

به گزارش "ورزش سه" تیم فوتبال شهرداری سیرجان قهرمان لیگ برتر سال ۱۳۹۹ فوتبال زنان ایران، حالا در تکاپو برای شرکت در جام باشگاه‌های آسیاست، تورنمنتی که دومین سال برگزاری آن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده و برای نخستین‌بار نماینده‌ای از ایران قرار است در آن شرکت کند و این مسئله باعث شده تا شاگردان مریم جهان‌نجاتی پس از قهرمانی در لیگ برتر، با انگیزه‌ای مضاعف در رویای قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا باشند.

برنامه‌ریزی باشگاه سیرجانی به طوری است که آن‌ها قصد دارند تمام تیم خود را در بازار نقل و انتقالات تابستانی حفظ کنند، البته که هنوز زمان دقیق شروع رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر فوتبال زنان ایران و زمان نقل و انتقالات، مشخص نیست اما آن‌ها مذاکرات خود با بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده را انجام داده‌اند و به نظر می‌رسد بازیکنی از تیم سیرجانی جدا نشود؛ ضمن آن‌که قرار است با نظر مریم جهان‌نجاتی احتمالا بازیکنان جدیدی هم به این تیم اضافه شوند تا با تمام قوا در جام باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کنند.

با معرفی تیم گوکولام کرالا به عنوان قهرمان فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ هند برای حضور در این تورنمنت، تکلیف گروه تیم شهرداری سیرجان مشخص شد و آن‌ها به جز این حریف هندی، با تیم‌های بنیادکار ازبکستان امان کلاب اردن همگروه هستند؛ براساس دستورالعمل اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است دومین دوره جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا با حضور ۸ تیم (۴ تیم در منطقه غرب و ۴ تیم در منطقه شرق) برگزار شود و سپس در مرحله نیمه نهایی و فینال، تیم‌های غرب و شرق با یکدیگر به صورت ضربدری بازی‌های خود را برگزار کنند.

چهار نماینده منطقه شرق آسیا

اسامی تیم‌های منطقه شرق هنوز کاملا مشخص نشده اما کشورهایی که قرار است در این تورنمنت تیم داشته باشند، مشخص است؛ کشورهای تایلند، ویتنام، چین تایپه و میانمار ۴ تیم منطقه شرق را تشکیل می‌دهند که به‌زودی تکلیف قهرمانان این کشورها مشخص شده و چارت برگزاری مسابقات تکمیل خواهد شد. البته که تکلیف لیگ تایلند مشخص شده و تیم بی جی باندیت به عنوان نماینده این کشور در این تورنمنت حضور پیدا می‌کند.

مسابقات مرحله گروهی در منطقه غرب برای تیم شهرداری سیرجان، ۷ نوامبر (۱۶ آبان‌ماه) آغاز می‌شود؛ با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، میزبانی این تورنمنت برعهده کشور اردن است و نماینده فوتبال زنان ایران باید در آبان‌ماه سفری به این کشور را تجربه کند. آن‌ها در اولین مسابقه خود در جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا باید  به میزبانی ورزشگاه سازمان توسعه فوتبال عقبه اردن، یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه به دیدار تیم بنیادکار ازبکستان بروند.

چهار نماینده منطقه غرب آسیا

تیمی نام‌آشنای در فوتبال آسیا که در حوزه فوتبال مردان بارها با نمایندگان فوتبال ایران از جمله پرسپولیس و تراکتور مسابقه داشته و حالا باید در فوتبال زنان نیز نماینده فوتبال زنان ایران به مصاف این تیم ازبکستانی برود.

مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا برنامه‌ریزی فشرده‌ای دارد و بعد از یک روز استراحت، سه شنبه ۱۸ آبان‌ماه دومین مسابقه شاگردان مریم جهان‌نجاتی برگزار می‌شود که باید به مصاف قهرمان لیگ هند، یعنی تیم گوکولام کرالا بروند؛ هندی‌ها از شرایط مسابقات به دلیل شرایط کرونایی دور بودند و به نظر می‌رسد در نسبت با حریف ازبکستانی، تیم آسان‌تری برای شهرداری سیرجان باشند.

آخرین مسابقه مرحله گروهی هم جمعه ۲۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰ مقابل تیم میزبان برای شهرداری سیرجان برگزار خواهد شد و آن‌ها باید به مصاف تیم امان کلاب بروند؛ هنوز جزییات بیشتری از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای چگونگی برگزاری مسابقات مرحله نیمه نهایی و فینال و زمان‌بندی آن مشخص نیست.

با این‌حال باید منتظر ماند و دید در فرصت سه ماهه آماده‌سازی، شاگردان مریم جهان‌نجاتی در چه سطح آمادگی خود را به جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا می‌رسانند و در این تورنمنت که اولین تجربه بین‌المللی یک تیم فوتبال باشگاهی در حوزه زنان به شمار می‌آید، چه عملکردی را خواهند داشت.

تگ ها


فوتبال بانوان فوتبال