شهرداری سیرجان-امان کلاب؛فینال فوتبال زنان غرب!

ساعتی دیگر مسابقه فینال دومین دوره آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا برگزار خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه" لحظاتی پیش تیم فوتبال زنان بنیادکار ازبکستان شکستی ۳-۱ را مقابل گوکولام هند متحمل شد تا دو تیم در شرایطی مشابه و با کسب یک پیروزی و دو شکست به کار در دومین دوره آزمایشی رقابت‌های جام باشگاه‌های فوتبال زنان پایان دهند؛ بنیادکار که در صورتی در مسابقه امشب، شانس قهرمانی داشت، با شکست مقابل حریف هندی به قعر جدول صعود کرد و با تفاضل ضعیف‌تر نسبت به گوکولام به عنوان چهارمی رسید.

حالا مهم‌ترین مسابقه این تورنمنت از ساعت ۲۰:۳۰ آغاز خواهد شد؛ تقابل شهرداری سیرجان و امان کلاب اردن برای کسب عنوان قهرمانی. شهرداری سیرجان دو بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و تساوی مقابل امان کلاب هم این تیم را قهرمان تورنمنت خواهد کرد اما اردنی‌ها به دنبال آن هستند تا در خانه شهرداری را شکست داده و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

قرار بود بعد از برگزاری نخستین دوره آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا با حضور تیم‌هایی از کره جنوبی، ژاپن، چین و استرالیا به عنوان چهار تیم برتر قاره، در دومین دوره مسابقات تیم‌های منطقه غرب هم مورد آزمایش قرار بگیرند و تجربه حضور در تورنمنتی آسیایی را به دست آورند.

برنامه‌ریزی AFC بر این بود تا تیم‌های برتر منطقه غرب در کنار تیم‌های سطح دوم منطقه شرق از کشورهای تایلند، ویتنام، میانمار و چین‌تایپه در دومین دوره آزمایشی شرکت کنند و در مرحله نیمه نهایی شاهد برخورد نمایندگان غرب و شرق باشیم؛ اما به دلیل شرایط پاندمی کرونا، تیم‌های شرقی انصراف دادند تا تنها ۴ تیم برتر منطقه غرب (شهرداری سیرجان، بنیادکار ازبکستان، گوکولام کرالا هند و امان کلاب اردن) در این مسابقات شرکت کنند.

با این وصف، AFC در آیین‌نامه اجرایی دومین دوره آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا عبارت «منطقه غرب» را گنجانده تا برنده امشب در مصاف تیم‌های فوتبال زنان شهرداری سیرجان و امان کلاب اردن، عنوان قهرمانی غرب آسیا را به دست آورند.

این مسئله بسیار مهم، روی جام قهرمانی این تورنمنت هم نقش بسته و در زمان رونمایی از جام رقابت‌ها هم مشخص شد که تورنمنت برگزار شده، تورنمنت جام باشگاه‌های فوتبال زنان غرب آسیا بوده است.

تگ ها


فوتبال بانوان