شهرهای میزبان مسابقات والیبال مردان جهان در روسیه مشخص شد

مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ در هشت شهر روسیه پیگیری خواهد شد که شهر مسکو علاوه بر مراحل مقدماتی، میزبان مرحله نهایی این رقابت‌ها است....

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی جهان سال ۲۰۲۲ در دو بخش مردان و زنان به ترتیب به میزبانی روسیه و هلند برگزار می‌شود.

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) شهرهای میزبان مسابقات قهرمانی جهان مردان را که شهرهای معروف برای رویدادهای والیبال و ورزشی هستند، معرفی کرد که دیدار افتتاحیه در سن‌پترزبورگ و اختتامیه در مسکو برگزار خواهد شد.

بر این اساس، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان سال ۲۰۲۲ جهان، با حضور ۲۴ تیم در شش گروه و در شش شهر روسیه (مسکو، اوفا، سن‌پترزبورگ، نووسیبیرسک، کِمرووو و کراسنویارسک) برگزار خواهد شد.

دیدار افتتاحیه، روز ۲۵ آگوست (سوم شهریورماه ۱۴۰۱) در شهر سن‌پترزبورگ برگزار خواهد شد و ۳۵ دیدار دیگر در از ۲۶ تا ۲۹ آگوست (۴ تا ۷ شهریور ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان جهان نیز با حضور ۱۶ تیم صعودکننده، از دوم تا چهارم سپتامبر (۱۱ تا ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۱) در چهار گروه و در شهرهای کالینینگراد، کازان، سن‌پترزبورگ و یاروسلاول برگزار می‌شود.

شهر مسکو میزبان مرحله نهایی این رقابت‌هاست و شش تیم برتر مسابقات در این مرحله از ۷ تا ۱۱ سپتامبر (۱۶ تا ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱) به مصاف یکدیگر خواهند رفت تا مقام‌های اول تا سوم را معرفی کنند.

روسیه به همراه لهستان قهرمان سال ۲۰۱۸ مردان جهان، از هم‌اکنون سهمیه حضور در این مسابقات را کسب کرده‌اند و ۲۲ تیم دیگر، به دو روش زیر انتخاب خواهند شد.

۱- در پنج قاره جهان، مسابقات انتخابی برگزار خواهد شد و تیم‌های اول و دوم، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان را کسب خواهند کرد.
در قاره اروپا اگر روسیه و لهستان جزو تیم‌های اول و دوم مسابقات انتخابی باشند، تیم‌های بعدی جایگزین می‌شوند.

۲- دوازده تیم بر اساس رده‌بندی جهانی سال ۲۰۲۱ فدراسیون جهانی والیبال، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ در روسیه را کسب خواهند کرد.

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان روسیه