شهریاری : کسب مقام عیار فوتبال ساحلی ایران را نشان داد

رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران می گوید به گزارش مدال به نقل ازایسنا، پ ......

رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران می گوید

به گزارش مدال به نقل ازایسنا، پ ...

رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران می گوید

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، پریا شهریاری- رییس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور در ابتدا گفت : با توجه به  جایگاه هشتمی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی 2013 و ششمی در جام جهانی 2015، برای جام جهانی 2017 هدفگذاری ویژه ای انجام دادیم چرا که اطمینان داشتیم در مسیر درستی قرار داریم و قطعا در این دوره در جمع یکی از چهار تیم برتر جهان قرار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: به هر حال برنامه ریزی های صورت گرفته زمانی ارزش گذاری می شود که وارد فاز عملی شده باشد. در واقع دید بسیار ویژه تاج - رییس فدراسیون به فوتبال ساحلی را همراه خود داشتیم و با حمایت وی موفق شدیم تا تمام اهداف و برنامه های مدنظرمان برای آماده سازی مناسب و حرفه ای تیم ملی را عملی کنیم.

رییس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور افزود: مسابقات بین المللی پرشین کاپ و یوروآسیا در فاصله کمتر از یک ماه و نیم از یکدیگر و در اوج امور مربوط به اعزام تیم به جام جهانی را برای اولین بار به میزبانی کشورمان برگزار کردیم که علاوه بر آماده سازی بازیکنان باعث شد نگاه فیفا، سازمان جهانی فوتبال ساحلی و کشورهای شرکت کننده در دو تورنمنت فوق به ظرفیت های بسیار بالای کشورمان تغییر کند. همچنین اعزام تیم به باهاما زودتر از موعد مقرر و علیرغم هزینه های سنگینی که داشت و تدارک سه دیدار دوستانه در پاناما و باهاما تاثیر بسزایی به بازیکنان کشورمان برای کسب آمادگی در مسابقات داشت.

وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال ساحلی در شش سال اخیر افتخارات بی شماری را بدست آورد اما خلاء مدال جهانی همواره در کارنامه تیم ملی فوتبال ساحلی احساس می شد. با برنامه ریزی های مختلف و تلاش های شبانه روزی کادرفنی و بازیکنان و حمایت های ویژه باشگاهها ساحلی ، سازمان تیم های ملی و کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی نه تنها برای نخستین بار به جمع چهار تیم پایانی رسیدیم، بلکه سکوی سوم جهان را نیز به دست آوردیم. همچنین دو عنوان فردی بهترین بازیکن و دروازه بان جهان که از سوی محمد احمدزاده و پیمان حسینی به دست آمد نیز عیار بالای تیم ملی فوتبال ساحلی ایران را به جهانیان نشان داد.

وی تاکید کرد: بدون شک همه کارشناسان این موضوع را تایید می کنند  که تیم ملی فوتبال  ساحلی کشورمان توانایی و لیاقت حضور در فینال جام جهانی را داشت اما با توجه به شرایط موجود، اکنون فقط به افتخاری که کسب کرده ایم، فکر می کنیم و باید به این تاریخ سازی ملی پوشان کشورمان ببالیم.

شهریاری درباره حضور در مراسم اهدای جوایز جام جهانی، گفت :  فیفا از بنده دعوت کرد تا در مراسم اهدای جوایز نیز حضور داشته باشم که در پی آن یکی از جوایز انفرادی که برای بازیکنان برتر این دوره از رقابت ها در نظر گرفته شده بود را به وی اهدا کردم. اما مهم تر  از آن حس غروری است که هنگام حضور بازیکنان تیم ملی کشورمان بر روی سکوی جام جهانی برای هر ایرانی حاضر در ورزشگاه و تمام افرادی که بازی را به طور زنده دنبال می کردند، ایجاد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کسب موفقیت در هر عنوان آسیایی و جهانی نیازمند مجموعه ای از عوامل است که جا دارد بار دیگر ضمن تشکر از حمایت های مادی و معنوی مهدی تاج این افتخار بزرگ را به جامعه فوتبال، فوتبال ساحلی، باشگاه های تلاشگر فوتبال ساحلی و در راس همه آنها خانواده های کادرفنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان تبریک بگویم.