شهنازی را دادگاهی خواهم کرد/ شان سرمربی ایرانی را پایین می‌آورند

مصطفی کارخانه در واکنش به صحبت‌های ناصر شهنازی گفت: دیگر کوتاه نخواهم آمد و او را دادگاهی خواهم کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر شهنازی در مصاحبه ای در گفتگو با مهر، موضوعاتی را علیه مصطفی کارخانه بیان کرد و همین منجر به واکنش این مربی والیبال شد.

مصطفی کارخانه در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به صحبت های ناصر شهنازی اظهار داشت: با توجه به اینکه والیبال ایران جایگاه و اعتباری پیدا کرده، این را بدانیم که این موقعیت به آسانی به دست نیامده است. زحماتی مانند کارخانه ها، والیبال ایران را به این نقطه رسانده است. کارخانه تمام اولین قهرمانی های والیبال کشور را به دست آورده است. نخستین قهرمانی جوانان و  نوجوانان آسیا، نخستین نایب قهرمانی نوجوانان جهان، نخستین قهرمانی نوجوانان جهان و نخستین، عنوان سومی جوانان جهان از جمله افتخاراتم می‌باشد. کتابی تحت عنوان نام آوران وجود دارد که اسم کارخانه در آن ذکر شده است. دو بار به عنوان برترین مربی کشور شناخته شدم. نشان ملی را به دست آوردم و خدمت  مقام معظم رهبری رسیدم. تنها مربی ایرانی هستم که در هر سه رده سنی مربی ملی بوده‌ام و رزومه‌ام قابل دفاع است.

وی تأکید کرد: پس کسی باید درباره ام صحبت کند که رزومه داشته باشد نه اینکه همه او را به عناوین دیگر بشناسند. اولین ویژگی یک مربی شخصیت است. در دنیا ابتدا از یک سرمربی رزومه می‌خواهند. من همیشه با اراده‌ام توانسته‌ام به جایگاهم دست پیدا کنم اما شهنازی کجای والیبال بوده است. کسی می‌تواند درباره من صحبت کند که به اندازه خودم رزومه داشته باشد.

کارخانه اظهار داشت: نمی‌خواستم در مقابل صحبت هایش واکنشی داشته باشم اما این بار دوم است که او این صحبت‌ها را تکرار می کند به همین دلیل سکوت را شکستم و صحبت کردم تا مردم قضاوت کنند. من و شهنازی اگر در خیابان حضور داشته باشیم، مردم چه کسی را می شناسند؟ قطعا من او را دادگاهی خواهم کرد و از این موضوع عقب نخواهم کشید. ۱۴ تیم حاضر در رقابت ها برای نخواستن او دعوا کرده اند. شهنازی یک بار پشت فدراسیون صحبت می کند و یک بار پشت مربیان. بهتر است یک بار اجازه دهد تا از او به خاطر شخصیت و دانشش دعوت شود. امثال کارخانه برای والیبال زحمت کشیده اند که امروز والیبال ایران در چنین جایگاهی قرار دارد.

سرمربی تیم سایپا افزود: من اصلا روحم خبر نداشت و کاشانی با من تماس گرفت و درباره هدایت تیم سایپا مذاکره کرد. شهنازی همیشه حضورش در کنار ولاسکو را پررنگ می کند. 

وی در ادامه  تأکید کرد: سوال بزرگ باید این باشد که چرا داورزنی به سرمربیان ایرانی برای هدایت تیم ملی اعتماد ندارد؟ چون افرادی مانند شهنازی نمی گذارند و باعث می شوند وزن مربیان ایرانی سبک شود و دیگران نیز در آتش آنان بسوزند. امثال آنها شأن مربی ایرانی را پائین می آورند.

کارخانه ادامه داد: نون شرافتم را می خورم. حدود ۴۰ سال در والیبال حضور دارم اما شهنازی ۱۰ سال است که در والیبال آمده است. او چه رزومه ای دارد که اینگونه صحبت می کند؟ در سال حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شخصی می کنم تا به کشورهای اروپایی سفر داشته باشم تا رزومه ام را قوی و اطلاعاتم را به روز کنم. این را می توانید از بازیکنانم مانند موسوی، شفیعی و معنوی نژاد، رضا صفایی، سامان فائزی، امیر حسینی، محمدرضا موذن، امین اسماعی نژاد سوال کنید اما شهنازی فقط ولاسکو را دیده است. 

وی افزود: در هیات رئیسه والیبال حضور دارم تا از مربیان لایق و با اخلاق دفاع کنم و قطعا از مربیان توانمند دفاع خواهم کرد. در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و افتخارم این است که پدر و برادرم روحانی هستند. رهبر و رئیس جمهور مرا به اسم می‌شناسند و این برایم افتخار است.

سرمربی تیم والیبال سایپا تصریح کرد: چند بار درباره قراردادهای تیم سایپا مصاحبه هایی انجام داد. چرا که او حد و اندازه اش کوچک است. موسوی بازیکن بزرگی است که تیم های زیادی خواهان او می باشند. چون ذات شهنازی این است درباره رقم قراردادها صحبت می کند. در حالی که او با این رویه شأن والیبال را کاهش می دهد. بار اول سکوت کردم اما دیگر سکوت نخواهم کرد و او باید بداند والیبال جای افراد بی اخلاق نیست.

کارخانه درپایان در باره لغو بازی چهارشنبه تیمش گفت: تیم هورسان به دلیل ابتلای چند تن از بازیکنانش به کرونا، بازی روز چهارشنبه را لغو کرده است. امیدوارم کرونا بهانه ای برای لغو بازی ها نشود که اگر باب شود به ضرر والیبال است. هورسان در حال حاضر باید ۱۴ روز تمریناتش را لغو کند. در والیبال چه کسی می تواند نظارت کند. اگر کرونا در والیبال بهانه ای برای لغو بازی ها شود چه کسی پاسخگو است؟

تگ ها


مصطفی کارخانه ناصر شهنازی تیم والیبال سایپا