Banner

شوک بزرگ به پاری‌سن‌ژرمن؛ نیمار دست به دامان فیفا شد

نیمار جونیور که در تابستان هدفی جز جدایی از پاریسن‌ژرمن نداشت، حالا با پایان نقل‌وانتقالات در پاریس ماندنی شده اما همچنان به دنبال راهی است تا از این تیم جدا شود....

به گزارش مدال؛ وکلای «نیمار جونیور» ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن راهی پیدا کرده‌اند تا گران‌ترین بازیکن تاریخ، فصل آینده از PSG جدا شود. او که تابستان به دنبال بازگشت به بارسلونا بود در پایان به خواسته خود نرسید اما نسبت به هدف خود یعنی جدایی از پاریس مصمم‌تر شده است.

طبق گفته «موندو دپورتیوو»، نیمار می‌تواند از مقاله شماره 17 قوانین فیفا در باب «شرایط و انتقال بازیکنان» در این خصوص استفاده کند. از سال 2001، این بند به بازیکنان زیر 28 سال اجازه فسخ قرارداد یک طرفه خود با باشگاه را در صورت اینکه سه سال از آن گذشته باشد را می‌دهد. یک مثال خوب برای این پرونده به سال 2008 بازمی‌گردد، جایی که «اندی وبستر» با کمک این بند قرارداد خود را با ویگان فسخ کرد.

در پرونده نیمار حالا وکلای بازیکن برزیلی به این نتیجه رسیده‌اند که مهاجم برزیلی برای فسخ قرارداد خود در تابستان آینده باید به باشگاه فرانسوی 154 میلیون پوند بپردازد. نیمار حالا در سومین فصل حضور خود در PSG است و می تواند ظرف 15 روز پس از پایان آخرین دیدار رسمی فصل به باشگاه از تمایلش به فسخ قرارداد اطلاع دهد. پس از این درخواست هیئتی از فیفا با بررسی شرایط تعیین خواهد کرد که نیمار برای فسخ باید چه مبلغی به باشگاهش بپردازد. طبق پیش بینی وکلای نیمار این مبلغ که با توجه به بندها و سال قرارداد تعیین می‌شود احتمالا 154 میلیون پوند خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

انتقام‌جویی عجیب نیمار از پاری‌سن‌ژرمن

تگ ها


نیمار پاری سن ژرمن نیمار جونیور پاری سن ژرمن بارسلونا آبی و اناری‌ها بلوگرانا فیفا اخبار نقل و انتقالات شایعه نقل و انتقالاتی نقل و انتقالات فوتبال جهان نیمار پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال