شوک به آبی ها ; قطع همکاری با چند بازیکن

هرچند علیرضا منصوریان در اظهارنظرهای خود اعلام کرده است که با فرارسیدن فضل نقل و انتقالات هدف این تیم تمدید قرارداد با 11 بازیکنی است که قراردادشان به پایان رسیده است اما به نظر می رسد آبی ها مجبور هستند با چند بازیکن قطع همکاری کنند ......

هرچند علیرضا منصوریان در اظهارنظرهای خود اعلام کرده است که با فرارسیدن فضل نقل و انتقالات هدف این تیم تمدید قرارداد با 11 بازیکنی است که قراردادشان به پایان رسیده است اما به نظر می رسد آبی ها مجبور هستند با چند بازیکن قطع همکاری کنند.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، طبق آیین نامه سازمان لیگ هر تیم می تواند از 18 بازیکن بزرگسال در لیست خود استفاده کند و سایر نفرات باید بازیکنان زیر 23 سال باشند. با شروع لیگ هفدهم سن 4 بازیکن استقلال که فصل قبل در لیست بازیکنان زیر 23 سال بودند به بازیکنان بزرگسال اضافه می شود و با این شرایط علیرضا منصوریان برای شروع فصل جدید حتما باید لیست خود را خالی کند. طبق قانون سازمان لیگ بازیکنانی که قبل از تاریخ 11 دی ماه سال 1373 به دنبال آمده اند سهمیه بزرگسال محسوب می شوند و برای فصل جدید نمی توانند سهمیه زیر 23 سال تیم هایشان را پر کنند.

محسن کریمی، رابسون جانواریو، فرشید اسماعیلی و علی سیار 4 بازیکنی هستند که با شروع فصل جدید به سهمیه بزرگسال استقلال اضافه می شوند و با حضور آنها استقلال دیگر جای خالی برای سهمیه بازیکن بزرگسال نخواهد داشت و 18 بازیکن این تیم به این شکل پر می شود.

همه این ها در شرایطی است که روزبه چشمی بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت خود به طور قطع برا فصل جدید به استقلال برخواهد گشت و بنابراین قبل از شروع فصل نقل و انتقالات آبی ها یک بازیکن اضافی بزرگسال در لیست خود دارند

با این شرایط استقلالی ها به ازای هر بازیکن اضافه ای که بخواهند جذب کنند باید نام یک بازیکن را از لیست خود خارج کنند تا جا برای خرید بازیکنان جدید باز شود.

در این بین علی سیار و میعاد یزدانی بازیکنانی هستند که با شروع فصل نقل و انتقالات به طور قطع از جمع آبی ها جدا خواهند شد که با این شرایط آبی ها اگر نخواهند بازیکن دیگری را از لیست خارج کنند تنها می توانند یک بازیکن دیگر جذب کنند.

البته بسیار بعید است که کار استقلال در فصل نقل و انتقالات با جذب تنها یک بازیکن تمام شود و بنابراین علیرضا منصوریان باید از حالا به دنبال تهیه کردن لیست خروجی خود باشد.

در این بین گفته می شود به جز میعاد یزدانی و علیرضا سیار، وریا غفوری و لئاندرو پادوانی بازیکنانی هستند که احتمالا از جمع آبی ها جدا خواهند شد تا جا برای بازیکنان جدید باز شود و البته اگر منصوریان بخواهد بیش از 3 بازیکن در فصل نقل و انتقالات جذب کند باید نفرات بیشتری را از لیست خود خارج کند.

با شرایطی که برای استقلال به و جود آمده و پر بودن لیست این تیم به نظر می رسد تمدید قرارداد با بازیکنانی که با باشگاه قرارداد ندارند به طور کامل انجام نخواهد شد و سرمربی جوان آبی ها باید نفراتی را در لیست خروج خود قرار دهد تا جا برای خرید بازیکنان جدید پر شود.

در این بین گفته می شود سجاد شهباززاده، مرتضی تبریزی، دانیال ماهینی، پژمان منتظری، چپاروف و حتی رامین رضاییان بازیکنانی هستند که موردنظر علیرضا منصوریان قرار دارند و باید دید آبی ها در نقل و انتقالات تابستانی چند بازیکن را می توانند به جمع خود اضافه کنند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال