شوک به ورزش ایران; بی خانمانی تیم فوتبال دستی در آلمان

خوشحال و سرمست بودیم از قهرمانی فوتبالیست های کشورمان در جام جهانی، البته نه در مستطیل سبز بلکه در فوتبال روی میز ......

خوشحال و سرمست بودیم از قهرمانی فوتبالیست های کشورمان در جام جهانی، البته نه در مستطیل سبز بلکه در فوتبال روی میز. اما این خوشحالی دیری نپایید وقتی فهمیدیم اخبار آنگونه که توسط انجمن فوتبال روی میزی در رسانه ها اعلام شده، نیست و غمگین تر شدیم زمانی که دریافتیم ملی پوشانمان در چه وضعیتی در مسابقات جام جهانی آلمان شرکت کرده بودند.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، صحبت از بی خان مان بودن تیم ملی فوتبال روی میز ایران در آلمان است، آن هم علیرغم پرداخت کامل هزینه سفر. بعد از رسیدن به هامبورگ ساعت ها زیر باران در ایستگاه اتوبوس ماندند تا در نهایت به هتل بروند، البته برای یک شب. اما شب های بعدی را در لابی هتل و مساجد شهر خوابیدند. هیچکس هم پاسخگو نبود اگر اتفاقی برای یکی از این ورزشکاران رخ می داد. آیا شان و شخصیت ورزشکار ایرانی این است که در خیابان بخوابد؟

پیگیری ورزشکاران برای گرفتن مابقی هزینه و مطالبات شان با مسئولان انجمن فوتبال روی میز نه تنها جوابی نداشت بلکه منجر به تغییر برخی از روسای کمیته های این رشته در استان ها از جمله اصفهان شد، رئیس هیاتی که خود در تیم پیشکسوتان است و فرزندانش ملی پوش.

منصور زیدی در خصوص واکنش به برکناری اش توسط رییس انجمن گفت: این مساله نتیجه اعتراض ملی پوشان در عملکرد و نحوه اعزام تیم ملی فوتبال دستی به مسابقات جهانی بوده است.

رئیس کمیته فوتبال روی میز اصفهان در گفت وگو با ایسنا، اظهارکرد: تیم ملی فوتبال روی میز به دلیل عدم حضور حدوداً دو سال در مسابقات جام جهانی از گروه یک به گروه دوم سقوط کرده بود و در مسابقات جام جهانی این دوره که در آلمان برگزار شد در گروه دوم مسابقات شرکت کرد و با قهرمانی در این گروه توانست جواز حضور در گروه یک را به دست آورد. در واقع اخباری که بر روی خروجی ها رفته بود ناقص بود و تیم آمریکا و فرانسه قهرمان و نایب قهرمان فوتبال دستی جهان شدند!

 

 

تگ ها


اخبار روز المپیک