شوک مثبت ; فرهاد مجیدی هم خواستار حضور بانوان در ورزشگاه ها شد

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-خواسته حضور زنان در ورزشگاه با یک توییت در روزهای برگزاری دیدار ایران و ازبکستان جدی تر شد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- خواسته حضور زنان در ورزشگاه با یک توییت در روزهای برگزاری دیدار ایران و ازبکستان جدی تر شد. توییتی که در آن خواسته شده بود برای دیدار تشریفاتی ایران-سوریه در شهریور ماه فقط زنان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را داشته باشند. حالا این خواسته به طور جدی از طرف بازیکنان فوتبال بانوان و قشر فوتبالی زنان ایرانی مطرح شده و البته از ابتدا هم با حمایت اکثریت مردان جامعه هم روبه رو بوده؛ در میان فوتبالیست های مطرح آقایان هم فقط مسعود شجاعی و علی کریمی موضع گیری شفاف داشتند و مطالبه حضور زنان را چند باری مطرح کردند. دیگر بازیکنان انگار چنین خواسته ای را از طرف مردم ندیده یا نشنیده اند و چندان تمایل نداشتند همراه با مردم موضع خود را مشخص کنند. حالا این بار فرهاد مجیدی در اینستاگرام خواستار حضور زنان در ورزشگاه شده است. آخرین نفری که موج مطالبه گری زنان ایرانی را تداوم بخشیده.

فرهاد در صفحه اش نوشتدیگر  نه جای بحث دارد و نه بهانه. بازگشت زنان به ورزشگاه ها، تولد دوباره ای برای فوتبال ايران خواهد بود. اجازه بدهيد خانواده ها تماشاگر ليگ برتر و تيم ملی فوتبال ايران باشند. شك نكنيد فرهنگ ورزشگاه ها ارتقا می يابد و يكي از روش های افزايش نشاط عمومی جامعه ايران كه شعار مسئولان است، همين اقدام موثر خواهد بود. اجازه بدهيد دختر و پسر و مادر و پدر و همسر و خواهر و برادر در كنار هم "ايران" را فرياد بزنند.

البته بعد از موج ایجاد شده، افراد سیاسی خارج از دولت مثل هاشمی طبا که خود مسئولیت سازمان تربیت بدنی را سال ها قبل عهده دار بوده نسبت به کسب اجازه رسمی ورود بانوان به ورزشگاه ها ابراز ناامیدی کرده است. گویا مشکل مثل سال ها قبل نظر مراجع دینی است و ربطی به سیاست ها دولت و کنش ها و واکنش های اجتماعی هنجار و ناهنجار ندارد. البته دولت هم هیچوقت توضیح شفافی درباره تلاش هایش برای ورود بانوان به ورزشگاه ها نداده و فقط با توضیحاتی کلی بیشتر احساس می شود سعی در سواستفاده از این مطالبه مردم داشته است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال