شکاری: رای فیفا آمده و مشکلی برای بازی در پرسپولیس ندارم

شکاری گفت: رای فیفا آمده و من مشکلی برای پوشیدن پیراهن روبین‌کازان یا پرسپولیس ندارم....

شکاری گفت: رای فیفا آمده و من مشکلی برای پوشیدن پیراهن روبین‌کازان یا پرسپولیس ندارم.

به گزارش مدال، بعد از درخشش در ذوب‌آهن و پوشیدن پیراهن تیم جوانان در جام جهانی و البته گل‌های زیبایی که به ثمر رساند، حالا رضا شکاری را می‌توانیم در پرسپولیس ببینیم. هافبک نفوذی روبین‌کازان که با پرسپولیس بر سر تمام بندها به توافق رسیده و فقط مانده رضایتنامه‌ای که قرار است از طرف باشگاه روسی صادر شود. شکاری که در روسیه لقب شکارچی را به ‌دست آورده بود.


با پرسپولیس به توافق رسیدی و این خبری بود که یکی دو روز قبل منتشر شد. دوست داریم کمی ریزتر از این توافق صحبت کنی و چه شد که مورد توجه پرسپولیس قرار گرفتی؟
 من به باشگاه پرسپولیس رفتم تا شرایط را توضیح بدهم. آقای سعید آذری که البته خیلی برای من زحمت کشیده، در نامه‌ای عنوان کرده بود که تیم‌ها برای جذب شکاری مراقب باشند. همین مسأله یک مقدار مدیران باشگاه پرسپولیس را بابت انتقال من نگران کرده بود. آنها از سازمان لیگ استعلام گرفتند و با خود من و مدیر برنامه‌هایم هم صحبت کردند و وقتی دیدند مشکلی نیست، برای مذاکره حضوری ترتیب جلسه دادند. آی‌تی‌سی من برای بازی در روبین‌کازان از سوی فدراسیون‌فوتبال صادر شده بود و به همین دلیل مشکلی برای انتقال من وجود ندارد. پرسپولیس مطمئن شد و ما هم در جلسه به توافق رسیدیم. قرار است ظرف یکی دو روز آینده رضایتنامه‌ام صادر شود تا قراردادم را با پرسپولیس امضا کنم.


ماجرای اختلاف تو و باشگاه ذوب‌آهن و شخص آذری چه دلیلی دارد؟
 در قراردادم با ذوب‌آهن بندی بود که با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار می‌توانستم به باشگاهی خارجی بروم. روبین‌کازان مرا خواست اما ذوب‌آهن مخالف جدایی‌ام بود. آن هم در شرایطی که چنین بندی در قراردادم وجود داشت. من به خاطر پیشرفت دوست داشتم به روسیه بروم و به همین دلیل با روبین کازان قرارداد بستم که باشگاه ذوب‌آهن واکنش نشان داد و آن مصاحبه‌هایی که خوانده‌اید منتشر شد. حالا هم رای فیفا آمده و من مشکلی برای پوشیدن پیراهن روبین‌کازان یا پرسپولیس ندارم. ماجرا همین است که گفتم. ضمن اینکه سعید آذری گردن من حق پدری دارد و من هیچ گاه به صحبت‌های او واکنشی منفی نشان نمی‌دهم.


پروسه جذب تو از کی کلید خورد؟
 تقریبا بعد از اتمام فصل بود که صحبت آن مطرح شد اما مدیران باشگاه پرسپولیس هفته قبل با من تماس گرفتند تا برویم و مذاکره کنیم. من هم چون از بچگی به پرسپولیس علاقه داشتم خیلی زود به این پیشنهاد پاسخ مثبت دادم.


این جمله‌ای است که هر بازیکنی بعد از حضور در پرسپولیس یا استقلال مطرح می‌کند تا نشان بدهد به تیم مورد نظر خود علاقه داشته. تو واقعا پرسپولیسی هستی یا فقط در حد حرف؟
 نمی‌دانم دیده بودید یا نه اما من در مصاحبه‌های گذشته‌ام بارها از علاقه به پرسپولیس حرف زده‌ام. ضمن اینکه چند سال قبل با تیم نوجوانان پرسپولیس به تورنمنتی در مالزی هم رفتم و عکس‌هایم هم موجود است. ما نسل اندر نسل پرسپولیسی هستیم و در خانواده کسی پیدا نمی‌شود که هوادار تیم دیگری باشد.


واقعا؟
 باور کنید اگر استقلالی بودم، مرا در خانواده نابود می‌کردند. به همین دلیل است که می‌گویم از بچگی طرفدار پرسپولیس بودم و امیدوار که روزی پیراهن این تیم را بپوشم.


علاقه باعث شد با پرسپولیس به توافق برسی یا بحث حرفه‌ای؟
 علاقه در انتخابم نقش داشت. این خواسته قلبی من بود که یک روز برای پرسپولیس بازی کنم. چه الان، چه سال‌ها بعد. در بحث حرفه‌ای هم چون باشگاه پرسپولیس یک باشگاه بزرگ است، چنین تصمیمی گرفتم تا بدرخشم و به پیراهن تیم ملی برسم. امیدوارم قرارداد نهایی نوشته شود تا به یکی از اهداف فوتبالی‌ام برسم.


یادم می‌آید زمانی که تنها ۱۷ سال داشتی با پیراهن ذوب‌آهن دروازه پرسپولیس را باز کردی اما خوشحالی‌ات یک جور خاص بود.
 جور خاصی نبود، چون اصلا خوشحالی نکردم. می‌توانید فیلم آن گل را ببینید. من بعد از گل، فقط دویدم و وسط زمین آمدم. نه سمت هواداران تیم خودی رفتم و نه حریف.


روبین‌کازان رضایتنامه‌ات را می‌دهد؟
 قرار شد رضایتنامه قطعی مرا صادر کنند تا قراردادم را با پرسپولیس امضا کنم.


البته سعید آذری گفته بود روبین‌کازان شکاری را کنار گذاشته و از فهرست خارج کرده. همینطور است؟
 نمی‌دانم چرا این اخبار را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند. من اواسط نیم‌فصل دوم گفته بودم که می‌خواهم جدا شوم. البته نگفته بودم به ایران می‌روم یا در خارج از کشور بازی می‌کنم اما مدیران روبین‌کازان از مدت‌ها قبل می‌دانستند که نمی‌خواهم بمانم. این توهین به من بود که گفتند روبین‌کازان شکاری را کنار گذاشته.


چرا از روبین‌کازان جدا شدی؟ مشکل چه بود؟
 باشگاه روبین‌کازان واقعا به من کمک کرد و تجربیات ارزشمندی از دوران حضور در این تیم به‌ دست آوردم. وقتی بحث تغییر سرمربی در روبین‌کازان به میان آمد، من هم تصمیم گرفتم که از این باشگاه جدا شوم.


چرا؟ چون قرار بود قربان بردیف دیگر سرمربی نباشد؟
 اگر بردیف بود، شک نکنید در روبین‌کازان می‌ماندم و تلاش می‌کردم تا به ترکیب اصلی برسم و خود را اثبات کنم. در روبین‌کازان، مربی تیم ب، جای بردیف را در تیم اصلی گرفت و من هم چون با او هماهنگ نبودم تصمیم به جدایی گرفتم.


می‌دانی پرسپولیس کلی هافبک دارد و امکانش زیاد است که در ترافیک بازیکن، به تو کمتر فرصت بازی برسد؟
 اصلا بحث ترافیک نیست. من به پرسپولیس علاقه دارم و به خود ایمان. پرسپولیس بازیکنان بزرگی دارد که اتفاقا خیلی خونگرم هستند و هوای جوانترها را دارند. باید از تجربه آنها استفاده کنم و اگر انرژی بگذارم می‌دانم که می‌توانم بازی بگیرم و دقایق زیادی در زمین باشم.


از گابریل کالدرون چقدر شناخت داری؟
 شناخت آنچنانی ندارم. فقط می‌دانم جام‌های بسیاری در فوتبال آسیا به ‌دست آورده و به بازیکنان جوان هم اعتقاد دارد. همین می‌تواند یک نکته مثبت برای من باشد.


پس به موفقیت در پرسپولیس خوشبینی؟
 من خوشحالم که موقعیتی پیش آمده تا پیراهن پرسپولیس را بپوشم. از طرفی خوشبین هم هستم تا با حمایت هواداران پرسپولیس که خیلی زیاد هم هستند، بتوانم روزهای موفقی را تجربه کنم.


ماجرای تو و پرسپولیس کی نهایی می‌شود؟
 طی چند روز آینده. درصدش زیاد است که قرارداد ببندم اما در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.

بیشتر بخوانید:

هزینه انتقال شکاری به پرسپولیس مشخص شد

 

 

تگ ها


نقل انتقالات اخبار نقل و انتقالات روبین کازان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال