شکایت از مسی و PSG؛ شاید قرارداد لئو ثبت نشود

خوان برانکو، وکیلی که از سوی بارسا از PSG به دلیل جذب لیونل مسی به دادگاه تجدید نظر ورزشی و دادگاه عالی فرانسه شکایت کرده، می‌گوید او به ستاره آرژانتینی انتخاب گزینه‌های دیگر را پیشنهاد می‌کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مدت کوتاهی قبل از توافق نهایی بین لئو مسی و PSG، خوان برانکو، وکیلی که یکشنبه گذشته به دلیل خرید مسی توسط PSG از این باشگاه شکایت کرد، با موندو دیپورتیوو به گفتگو نشست.

برانکو وکیلی است که در فرانسه به دلیل دفاع از پرونده های مختلف در برابر قدرتمندان بسیار محبوب است. او در پرونده ویکی لیکس و جولیان آسانژ مداخله کرد و از آسانژ برابر امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، دفاع کرد. اکنون برانکو وکیل گروهی از شرکای بارسا در شکایت علیه پاری سن ژرمن برای جذب لئو مسی، شده است. این گوره مدعی هستند که باشگاه فرانسوی قوانین فرپلی مالی را زیر پا گذاشته و مرتکب رقابت غیرمنصفانه شده است.

سه روز پیش برانکو شکایتی را به کمیسیون اروپا ارائه کرد که جنبه ای دوگانه داشت. از یک سو یک دعوی رسمی برای رقابت ناعادلانه بود و از سوی دیگر او از همان کمیسیون اروپایی درخواست کرد تا با توسل به بند ۱۱۶ پیمان عملکرد اتحادیه اروپا برای جلوگیری از آن رقابت ناعادلانه و توفق امضای قرارداد مسی با پاری سن ژرمن، به این دلیل که باشگاه فرانسوی از محدودیت های فرپلی مالی تبعیت نکرده، اقدام کند. بارسا به دلیل همین قوانین فیرپلی مالی نتوانست قرارداد مسی را تمدید کند. لیگ فرانسه مانند لالیگا بر رعایت فرپلی مالی از سوی باشگاه ها نظارت ندارد. این برانکو بود که با همکاری یوفا لیگ های کشورهای مختلف را تشویق کرد تا نظارت دقیقی بر رعایت قوانین فرپلی مالی توسطی باشگاه ها داشته باشند.


در فرانسه پس از توافقنامه ای که مجمع لیگ یک در ۱۴ دسامبر سال ۲۰۱۹ به تصویب رساند، توافق شد که باشگاه های فرانسوی تا سال ۲۰۲۳ به دلیل عدم رعایت فرپلی مالی مجازات نخواهند شد. در اسپانیا اما به رغم بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا که گریبان‌گیر باشگاه ها شده است، قوانین فرپلی مالی به شدت پیاده می شوند.

طبق قوانین فرپلی مالی باشگاه ها می توانند حداکثر ۷۰ درصد از درآمدشان را به پرداخت دستمزد بازیکنان اختصاص دهند.


 

خوان برانکو در این باره گفت: "در مورد PSG، این نسبت در فصل ۲۱-۲۰۲۰ حدود ۹۰ درصد بود و برای فصل آینده پیش بینی می شود که این باشگاه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو ضرر کند، آن هم در صورت فروش ۱۸۰ میلیونی که هنوز رخ نداده است و این مبلغ تنها با فروش امباپه به دست می آید، در حالی که ضرر واقعی بین ۴۰۰-۵۰۰ میلیون یورو خواهد بود. همه این ارقام از گزارش مالی که پاریسی ها در ماه ژوئن ارائه داده اند نتیجه گرفته شده و خرید راموس، دوناروما، اشرف حکیمی و حالا مسی در آن در نظر گرفته نشده است."


 

برانکو علاوه بر کمیسیون قضایی، یک دعوی دیگر نیز به دادگاه عالی اداری فرانسه، شورای دولتی، که با این روند موافقت کرده ارائه داده است.

وکیل این گروه از شرکای بارسا استدلال می کند: "ما درخواست کرده ایم که قرارداد مسی در دادگاه اداری پاریس رد شود، بنابراین حتی در صورت امضای قرارداد، جلوی ثبت این قرارداد در لیگ یک گرفته خواهد شد."

برانکو در حالی که منتظر رای هر دو دادگاه است -مدت زمانی صدور رای در کمیسیون اروپا بین ۴۸ ساعت تا یک ماه است – گفت: "اگر من وکیل مسی بودم به او توصیه می کردم محتاط باشد و جایگزین های دیگر را در نظر بگیرد."

خوان برانکو که به پرونده های جنجالی و مورد توجه رسانه ها عادت دارد، افزود: "من در شبکه های اجتماعی، به ویژه در توییتر، تهدیدات زیادی دریافت کرده ام و زیاد تهدید به مرگ شده‌ام، چرا که بدیهی است که در پاریس بسیاری این درخواست ما را نمی پسندند".

تگ ها


پاری سن ژرمن لیونل مسی فوتبال جهان پاری سن ژرمن بارسلونا لوشامپیونه فرانسه لالیگا فوتبال