شکایت استقلال جواب داد؛ داور جنجالی 5 هفته محروم شد

پس از حواشی فراوان در مورد تصمیمات داور بازی استقلال و سپاهان در هفته دوازدهم لیگ برتر، محمدحسین زاهدی‌فر به مدت ۵ هفته از قضاوت محروم شد...

به گزارش مدال، محمدحسین زاهدی‌فر در دیدار این هفته سپاهان مقابل استقلال در ورزشگاه نقش جهان، دو اشتباه بزرگ انجام داد که یکی از آن‌ها غیرقابل بخشش به نظر می‌رسید.
هدایت‌الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام کرد: با قضاوتی که زاهدی‌فر در این مسابقه انجام داده و با توجه به اشتباهاتش، باید محرومیت پنج هفته‌ای را تحمل کند.
رئیس کمیته داوران در توضیح محرومیت زاهدی‌فر می‌گوید: طبق آیین نامه‌های فیفا و AFC با تمام داوران که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند برخورد می‌شود. محرومیت ایشان ۵ هفته است. وقتی نمره داور از ۱۰ نمره، زیر ۷ و۴ باشد این داور در رده‌های پایین‌تر قضاوت می‌کند تا آمادگی ذهنی و روحی را به دست بیاورد و برگردد.
ممبینی در پاسخ به اینکه کمک داور و کمک داور پشت خط هم محروم شدند، گفت: آنها هم چند هفته‌ای استراحت می‌کنند و در لیگ‌های پایین‌تر قضاوت می‌کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می‌کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی‌شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش می‌کند. داوران هم به استراحت می‌روند.
باشگاه استقلال مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به داوری زاهدی‌فر به فدراسیون اعلام کرده و تصمیم او در صحنه هند کی‌روش را نه یک اشتباه که یک تخلف دانسته است.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت پرونده‌های شکایت استقلال در فیفا

تگ ها


استقلال سپاهان آندره آ استراماچونی امیر قلعه نویی محمد حسین زاهدی فر کمیته داوران ایران هدایت ممبینی لیگ برتر فوتبال ایران شکایت استقلال سپاهان استقلال سپاهان-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال