شکست بزرگ؛ نیمی از گل‌های بارسلونا محو شد

بارسلونا در انتقالات تابستانی دو ستاره بزرگ خود را از دست داد و غیبت آنها بدون شک حس خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عملکرد بارسلونا در پنجره انتقالات تابستانی ۲۰۲۱ فاصله ای آشکار با سال های گذشته داشت و البته به دلیل مشکلات اقتصادی این باشگاه دور از ذهن نیز نبود.

بارسلونا سرخیو آگوئرو، لوک دی یونگ، ممفیس دیپای، اریک گارسیا و امرسون رویال را جذب کرد و این آخری را به دلیل مشکلات مالی با ۳۰ میلیون یورو به تاتنهام واگذار کرد.

در عوض لیونل مسی و آنتوان گریزمان مهمترین جدا شده های بارسا بودند. دو مهره تهاجمی بزرگ تیم که بدون شک غیبت شان در طول فصل حس خواهد شد.

فصل گذشته مسی و گریزمان در مجموع ۵۸ گل از ۱۲۲ گل بارسا در همه رقابت ها را به ثمر رساندند که در واقع ۴۷.۵۴ درصد گل های باشگاه را شامل می شد. به این ترتیب بارسلونا دو بازیکنی که تقریبا نیمی از گل های فصل قبل را زده بودند را از دست داده و ممفیس دیپای، لوک دی یونگ و مارتین برایوثیت همراه با آنسو فاتی و عثمان دمبله وظیفه دارند تا این حفره بزرگ را پر کنند.

لیونل مسی فصل قبل ۳۰ گل در لالیگا، ۵ گل در لیگ قهرمانان و ۳ گل نیز در کوپا دی ری به ثمر رساند(۳۸ گل در مجموع) و گریزمان نیز ۲۰ گل زد که ۱۳ تایش در لالیگا بود، ۲ گل در لیگ قهرمانان، ۳ گل در کوپا دل ری و ۲ گل هم در سوپرکاپ اسپانیا به ثمر رساند.

گریزمان تنها بازیکن بارسلونا بود که در هر ۴ رقابتی که فصل گذشته بارسا به میدان رفت، موفق به گلزنی شد. عثمان دمبله(۱۱ گل)، برایثویت(۷ گل) فاتی(۵ گل) و ترینکائو نیز ۳ گل به ثمر رساندند تا در مجموع خط حمله بارسا زننده ۸۴ گل باشد.

از ۸۵ گل بارسا در لالیگا ۴۳ گل را مسی و گریزمان زدند؛ از ۱۸ گل بارسا در لیگ قهرمانان، ۷ گل توسط این دو به ثمر رسید؛ از ۱۶ گل بارسا در کوپا دل ری نیز ۶ گل را این دو مهاجم به ثمر رساندند و از سه گل بارسا در سوپرکاپ نیز ۲ گل توسط گریزمان زده شد.

مسی اکنون در عضویت پی اس جی قرار دارد و گریزمان هم با بند خرید اجباری به اتلتیکو برگشته است.

تگ ها


پاری سن ژرمن آنتون گریزمان لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال