شکست شاگردان کی‌روش مقابل قطر

شاگردان کارلوس کی‌روش در رسیدن به عنوان سومی جام جهانی عرب ناکام ماندند....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقه مرحله رده‌بندی جام جهانی فوتبال عرب از ساعت ۱۳:۳۰ ظهر امروز(به وقت ایران) بین تیم‌های ملی قطر و مصر در ورزشگاه ۹۷۴ دوحه که یکی از استادیوم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ است، برگزار شد.

شاگردان کارلوس کی‌روش در تیم ملی مصر که پس از دو پیروزی مقابل سودان و لبنان و یک تساوی برابر الجزایر صدرنشین گروه C جام جهانی عرب شده و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شده بودند، بعد از شکست دادن اردن، در دیدار اخیرشان نتوانستند از سد تونس عبور کنند و فینالیست شوند.

ملی پوشان قطر نیز که خود را آماده جام جهانی و میزبانی از این رقابت‌ها می‌کنند، بعد از نتایج درخشان در مرحله گروهی و برتری مقابل بحرین، عمان و امارات، در بازی یک‌چهارم هم امارات را با پنج گل شکست دادند ولی در دیدار نیمه نهایی  مغلوب الجزایر شدند تا در جدال رده‌بندی به مصاف شاگردان کی‌روش بروند.

تیم‌های ملی قطر و مصر در شرایطی امروز به مصاف هم رفتند که تلاش دو تیم در ۹۰ دقیقه نتیجه‌ای نداشت تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود و بعد از تساوی بدون گل دو تیم در ۱۲۰ دقیقه، این دیدار به ضربات پنالتی برود.

اولین پنالتی را حسن الهیدوس، کاپیتان سرشناس تیم ملی قطر خراب کرد و پس از آن مصر تا پنالتی دوم با گل کردن ضربات خود پیش افتاد ولی در سومین پنالتی مصر، احمد حجازی پنالتی خود را خراب کرد تا پنالتی‌ها نیز مثل بازی با تساوی دنبال شود.

قطر و مصر تا پنالتی پنجم هر کدام یک فرصت را خراب کردند و با نتیجه ۴ بر ۴ کارشان را ادامه دادند، اما در ششمین پنالتی پس از اینکه کریم بوضیف پنالتی خود را تبدیل به گل کرد، محمد شریف ستاره تیم ملی مصر مانع از موفقیت شاگردان کارلوس کی‌روش شد.

محمد شریف که سال گذشته به آقای گلی لیگ برتر مصر رسیده و در جام جهانی عرب نیز یک گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده بود، ششمین پنالتی تیمش مقابل قطر را خراب کرد تا شاگردان کی‌روش در رسیدن به مقام سوم این رقابت‌ها ناکام بمانند و چهارم شوند.

تگ ها


کارلوس کی روش مصر