شکست عجیب فیروزجا مقابل کارلسن

علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت حضوری شطرنج مقابل مگنوس کارلسن شکست خورد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، پس از شیوع کرونا تمامی رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. بعد از گذشت ماه‌ها و کنترل این بیماری در برخی کشورها، اهالی شطرنج تصمیم به برگزاری مسابقات حضوری گرفتند. در جدیدترین رقابت‌ها امشب (سه شنبه) سوپرتورنمنت شطرنج بعد از ماه‌ها به صورت حضوری مسابقات خود را دنبال کرد.

در روز دوم این رقابتها و در مهمترین بازی ها علیرضا فیروزجا نابغه شطرنج ایران مقابل میزبان این رقابتها قرار گرفت. مگنوس کارلسن نروژی نفر اول شطرنج جهان در بازی های کلاسیک مقابل علیرضا متوقف شد.

بعد از تساوی در بازی های کلاسیک دو شطرنج باز در بازی آرماگدون به مصاف یکدیگر رفتند. علیرضا در حالی که در بازی آرماگدون جلو بود به دلیل از دست دادن زمان شکست خورد. این اولین باری نیست که نابغه ایرانی شطرنج جهان اینطور شکست می خورد چرا که در مسابقات برق آسا قهرمانی جهان زمانش تمام شد و شکست خورد.

همچنین روز گذشته در اولین دور از رقابت ها علیرضا فیروزجا به مصاف یان کریشتف دودا، سوپر استاد بزرگ لهستانی رفت و با عملکری خوب توانست پیروز این دیدار شود و ۳ امتیاز کسب کند. 

در این رقابت‌ها شش شطرنج باز به مصاف یکدیگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابیانو کاروآنا، لوون آرونیان، آنیش گیری و آرین طاری در این رقابتها حضور دارند. هم‌چنین علیرضا فیروزجا ستاره بی چون و چرای شطرنج جهان در این رقابت‌ها دست به مهره شده است.

این سوپرتورنمنت بعد از ماه‌ها برگزاری شطرنج آنلاین به صورت حضوری در نروژ پیگیری می شود.

مجموع جوایز این رقابتها ۱۶۲ هزار یورو پیش بینی شده است که نفر اول این رقابت ها ۶۳ هزار یورو و نفر دوم این رقابت ها ۳۳ هزاریورو جایزه دریافت می کند.نفر آخر این رقابت ها هم ۱۴ هزار یورو را به خانه می برد.

این رقابت‌ها با تفسیر و به صورت زنده از تلویزیون نروژ بخش می شود. علاقه‌مندان نیز می‌توانند این رقابت‌ها را به صورت آنلاین تماشا کنند.

این سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر آغاز شده، تا بیست و پنجم این ماه ادامه خواهد داشت.

تگ ها


علیرضا فیروزجا شطرنج