شکست قهرمان و ثبت رکوردهای منفی برای لیورپول

لیورپول در اولین بازی رسمی خود به عنوان قهرمان انگلیس به رکوردی منفی دست یافت که بعید است لیورپولی‌ها از بابت آن راضی باشند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیورپول دیشب در حالی برای دیدار با حریف اصلی‌اش در انگلیس، منچسترسیتی به خانه این تیم رفت که این اولین دیدار رسمی قرمزها به عنوان قهرمان لیگ برتر بود. اما شاگردان کلوپ در این بازی شکست سنگین ۴-۰ را تجربه کردند تا رکوردی منفی به ثبت برسانند. لیورپول با احتساب بازی دیشب در پنج بازی خارج از خانه پیاپی موفق به گلزنی نشده و این بدترین آمار این تیم در ۲۸ سال اخیر بوده.

شاگردان کلوپ هفته گذشته و بعد از شکست سیتی مقابل چلسی قهرمان، هفت بازی مانده به پایان فصل، این فصل لیگ برتر شدند. لیورپول به عنوان قهرمان فصل دیشب در حالی به اتحاد رفت که امیدوار بود بتواند خود را به رکورد ۱۰۰ امتیاز در یک فصل، که سیتی در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بدست آورده بود نزدیک کند. ولی بازی اصلا آنچنانکه لیورپولی‌ها انتظار داشتند پیش نرفت.

لیورپول با شکست ۴-۰ مقابل سیتی، پنجمین بازی خارج از خانه پیاپی خود را در حالی پشت سر گذاشت که در این پنج بازی حتی موفق به زدن یک گل نشده است. آخرین باری که لیورپول در تاریخ خود چنین رکوردی بدست آورده بوده به آوریل ۱۹۹۲ یعنی ۲۸ سال پیش برمی‌گردد. مرسی‌سایدی‌ها در آن زمان هشت بازی پیاپی را بدون زدن حتی یک گل پشت سر گذاشته بودند.

شکست دیشب لیورپول همچنین دومین شکست سنگین قهرمان زودهنگام لیگ انگلیس در تاریخ این رقابتها بود. مورد قبلی در سال ۱۹۹۸ و توسط لیورپول رقم خورده بود که آرسنال، قهرمان آن فصل را ۴-۰ شکست داده بود.

بیشتر بخوانید:
شادی گل سرخیو راموس به یاد کریس رونالدو+ عکس
تیاگو آلکانترا در آستانه لیورپولی شدن؟
کورتوا: دو متر قد دارم و خیلی چابکم 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول منچستر سیتی لیورپول منچستر سیتی-لیورپول لیگ برتر فوتبال