شکست ناپذیری الهلال مقابل پرسپولیس در ریاض

پرسپولیسی‌ها امیدوارند که این بار الهلال را در ریاض عربستان شکست بدهند....

به گزارش "ورزش سه"، سخت‌ترین قرعه برای پرسپولیس و الهلال در حالی از گوی شیشه‌ای ای اف سی بیرون آمد که شاید کمتر هواداری از این دو تیم علاقه‌ای به دیدار با تیم مقابل در این مرحله داشت. اما حالا ژاردیم و گل‌محمدی باید تیمشان را آماده این نبرد سخت و سرنوشت‌ساز کنند.

هماوردی پرسپولیس و الهلال، عمر ۳۰ سال و چند ماهه دارد. نخستین بار جام در جام ۱۹۹۰ میزبان بازی این دو تیم در نیمه نهایی بود که در نهایت با پیروزی سرخپوشان ایران خاتمه یافت. در ریاض دو تیم به تساوی بدون گل رسیدند و در تهران، گل مرتضی کرمانی‌مقدم پرسپولیس را راهی فینال کرد.

۷ سال بعد این بار در جام باشگاه‌ها پرسپولیس و الهلال رودرروی هم قرار گرفتند. در طرابلس لبنان این بار تک گل مهدی مهدوی‌کیا در هوای سرد زمستانی، پیروزی شیرینی را نصیب قرمزها کرد. در ادامه همان تورنمنت قرمزها پس از باخت به دالیان در نیمه نهایی، بازی رده بندی را مقابل الهلال برگزار کردند و در هنگ کنگ ۴-۱ به این تیم باختند.

سال ۱۹۹۹ دوباره در مرحله گروهی قرمز و آبی ایران و عربستان برابر هم به میدان رفتند و باوجود امتیاز میزبانی الهلال، پرسپولیس با هدایت علی پروین به این تیم نباخت. در ادامه سرخپوشان رتبه سوم جام باشگاه‌ها را به دست آوردند.

یک سال بعد در دیداری خاطره انگیز، پرسپولیس با نتیجه ۳-۰ الهلال را در تهران شکست داد. در آن بازی حامد کاویانپور، علی کریمی و علی انصاریان برای سرخپوشان گلزنی کردند و همین نتیجه باعث شد تا الهلال به قعر جدول سقوط کند.

پس از آن دو تیم حدود ۱۵ سال رودرروی هم قرار گرفتند تا اینکه سال ۲۰۱۲ تیم پرسپولیس در ریاض یک امتیاز از الهلال گرفت و در تهران تیم شگفتی ساز مصطفی دنیزلی، مغلوب الهلال شد.

فصل ۲۰۱۵ دو تیم در یک هشتم نهایی تیم برانکو ایوانکوویچ ۱-۰ بازی رفت را به نفع خود خاتمه داد اما داستان ریاض، همان داستانی تکراری بود؛ ناکامی در باخت و این بار شکست ۳-۰. این آخرین تقابل پرسپولیس و الهلال در پایتخت عربستان بود.

سال ۲۰۱۷ پرسپولیس و الهلال چهار بار رودرروی هم قرار گرفتند که سه بازی در مسقط عمان مساوی شد و یکی در ابوظبی امارات با نتیجه ۴-۰ به سود الهلال خاتمه یافت.

نقطه مشترک این مسابقات، ناکامی پرسپولیس در پیروزی مقابل الهلال میزبان است. حالا پس از ۶ سال طلسم سفر سرخهای پایتخت به ریاض خواهد شکست؛ آیا زمان شکستن طلسم غلبه بر این تیم قدرتمند و متمول در خاک کشور خودش هم می‌شکند؟

تگ ها


الهلال عربستان پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس AFC Champions League فوتبال