شکوری: جای مدیر ورزشی خالیست

قائم مقام سابق پرسپولیس می‌گوید مجوزهای قبلی هم با کدخدا منشی صادر می‌شد ....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ابراهیم شکوری که امروز در یک بازی خیریه شرکت کرده بود، در خصوص عدم صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و احتمال حذف دو تیم در آسیا می‌گوید: صدور مجوز حرفه‌ای چند آیتم دارد که AFC این آیتم ها را می‌خواهد و باید انجام شود. سال‌های گذشته با توجه به ارتباطات خوبی که وجود داشت با کدخدامنشی مجوز صادر می‌شد ولی امسال AFC نه تنها برای ایران، بلکه برای همه کشورها سفت و سخت گرفته و امیدوارم که این اتفاق رخ بدهد. شرایط سخت است. من چند ماه قبل هم من هشدار دادم. با توجه به ارتباطی که در AFC داشتم و دوستانی که آنجا داشتم اعلام کرده بودند امسال سال سختی خواهد بود. آیتم هایی وجود دارد که بالاخره باید این اتفاق رخ بدهد و امیدوارم هر چه زودتر ایم اتفاق رخ بدهد و فوتبال ما حرفه‌ای شود چون تا زمانی که ما زمین مناسب و امکانات مناسب و تیم های پایه مناسب نداشته باشیم و به بازیکنانمام بدهی داشته باشیم همین روال ادامه دارد. امسال AFC خیلی سفت و سخت گرفته و شاید صدور مجوز خیلی سخت باشد.

شکوری با بیان این مساله که در گذشته روابط بهتری وجود داشته اظهار داشت: رابطه و دیپلماسی ورزشی بد نیست و همه جا وجود دارد اما بستگی دارد این دیپلماسی چقدر قوی باشد. در گذشته این دیپلماسی قوی بود و حضور نفراتی مثل رییس فدراسیون و خود آقای وزیر خیلی کمک می‌کرد که این روابط بهتر صورت بگیرد اما ما بالاخره باید به این سمت برویم که کارها و شرایط را استاندارد کنیم. فکر می‌کنم امسال این اتفاق رخ می‌دهد. باید به سمتی برویم که استاندارد سازی کنیم. دیگر داشتن زمین تمرین و استادیوم استاندارد و پرداخت پول بازیکن جزو حداقل ها است.

او در پایان گفت: شاید به این سمت برویم که از مدیرهای ورزشی متخصص استفاده کنیم که در بستن قراردادها خودشان تجربه لازم را دارند و می‌دانند چطور قرارداد ببندند. همانطور که در همه جای دنیا یک سمتی به نام مدیر ورزشی وجود دارد که اکثر قراردادها و امور ورزشی به عهده آنها است اما باید از نفرات متخصص استفاده شود.

تگ ها


پرسپولیس تهران ابراهیم شکوری فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال