شکوری: درخواست کردیم بازی ذوب آهن ۳ -۰ شود

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت که نامه ای به سازمان لیگ ارسال کرده ایم و منتظر پاسخ کمیته انضباطی هستیم....

به گزارش "ورزش سه"، ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس در گفتگو با برنامه فوتبال برتر گفت که این باشگاه از سازمان لیگ درخواست کرده است اگر باشگاه ذوب آهن در این خصوص تخلفی کرده، بازی باید سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود.


ابراهیم شکوری در مورد شکست تیم پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت گفت: در ابتدا نائب قهرمانی آسیا را به هواداران تیم تبریک می گویم و از سوی دیگر عذرخواهی می کنم که نتوانستیم برای آنها مقام قهرمانی را به ارمغان بیاوریم. سطح تیم ما به اندازه ای بالا رفته که نائب قهرمانی هم دیگر هواداران ما را راضی نمی کند و حضور در پلی آف آسیا برای بعضی تیم ها افتخار حساب می شود ولی هواداران ما توقع قهرمانی داشتند.


او ادامه داد: در صحبت هایی که ما با بازیکنان و هواداران داشتیم، ولی فینال لیگ قهرمانان آسیا برای ما دیگر تمام شد و ما هم قسم شدیم که بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.
شکوری در ادامه در پاسخ به حرفهای محمدحسین میثاقی مجری فوتبال برتر در مورد اینکه او نباید برای سایر تیم ها کری بخواند و این مسئله جذاب نیست، گفت: من قصد کری خواندن ندارم. باید واقعیت را قبول کنیم که تیم ما در فینال آسای حضور داشت و در ۱۰ سال گذشته هیچ تیمی بجز پرسپولیس نتوانست به دیدار فینال صعود کند.


معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس در ادامه صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: کسب دو نائب قهرمانی جزو افتخارات بزرگ باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران است و امیدوارم ان شالله در دوره های بعدی بتوانیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم و برای سایر نماینده های فوتبال ایران آرزوی موفقیت می کنیم.


او در ادامه درباره برخورد مثبت هواداران پس از این شکست گفت: مرزهای فرهنگ هواداری به نوعی جابجا شد و آن شور و نشاطی که در دو سه هفته قبل در جامعه به وجود آمده بود، گویای این مطلب بود که هواداران با تمام وجود دوست داشتند که این بازی را ببریم ولی این اتفاق رخ نداد.


شکوری گفت: بعد از برگشت تیم از قطر، هواداران با تمام توان پشتیبان تیم و بازیکنان هستند و این ما را خیلی مصمم تر می کند تا در آینده بتوانیم بهتر و بیشتر کار کنیم تا اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. در همه جای دنیا کری خوانی وجود دارد ولی باید احترام حفظ شود. همانطور که ما همواره به حریفان احترام گذاشته و می گذاریم ولی باید مرز بین کری خواندن و احترام باید حفظ شود چرا که فوتبال برای لذت بردن ساخته شده است و ما سعی می کنیم این را رعایت کنیم.


در مورد دریافت پاداش های تیم نائب قهرمان نیز گفت: برای تیم نائب قهرمان جایزه حدودا ۲ میلیون یورویی در نظر گرفته شده است که البته پس از کسر هزینه های مربوطه و جریمه هایی نظیر کارت زرد و قرمز و موارد دیگر لحاظ می شود، به تیم نائب قهرمان اهدا می شود که البته بحث انتقال پول نیز وجود دارد که جابجایی این پول برای ما دشوار خواهد بود ولی امیدواریم این مسائل حل شود.


شکوری درباره بیانیه باشگاه پرسپولیس و جدایی بشار رسن نیز توضیح داد: جا دارد ابتدا از بشار رسن تشکر کنم. سالهایی که در تیم ما بود با تمام توانش تلاش کرد و جام های خوبی را برای ما به ارمغان آورد و سطح فنی خودش را نیز در باشگاه ما ارتقا داد. این اتفاقی است که افتاده و بیانیه باشگاه کاملا گویا هست.


او گفت: از زمانی که مدیریت جدید وارد باشگاه شد، ما سعی کردیم ارتباط بسیار نزدیکی را با بازیکنان و کادر فنیمان برقرار بکنیم تا تیم بتواند در کمال آرامش در بازی فینال حضور پیدا کند. فکر می کنم در حدود ۲ ماه اخیر موفق بودیم این کار را انجام دهیم. سعی می کینم همین روند را در ادامه مسیر داشته باشیم.


شکوری درباره برگزاری بازیهای پرسپولیس توضیح داد: باید درباره بازی با ذوب آهن موضوعی را به اطلاع هواداران برسانم. بعد از اینکه بازی با ذوب آهن لغو شد، ما پیگیر دلیل کنسل شدن این بازی بودیم و طی نامه ای که ۲۳ آذر به سازمان لیگ ارسال کردیم، در ۳ بند درخواست داشتیم که اولا دلایل لغو بازی را به ما اعلام کنند دوما در رابطه با فشردگی مسابقات حتما این مسئله را لحاظ کنند که لغو این بازی درخواست ما نبوده است.


معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس ادامه داد: در نهایت با توجه به مسئله ای که تیم ذوب آهن با آن روبرو شد ما درخواست کردیم در این رابطه بررسی های لازم انجام شود و در صورت تخلف احتمالی باشگاه ذوب آهن از قوانین کرونایی، نتیجه این بازی سه بر صفر به نفع ما اعلام شود که منتظر پاسخ فدراسیون فوتبال هستیم.


یکی از دوستان در کمیته انضباطی اعلام کرده بود که نامه ای به دست ما نرسیده است و پس از توضیحات ما، در مصاحبه دوم مجددا اعلام کردند نامه ای از طرف باشگاه به کمیته انضباطی ارسال نکرده است. در حالیکه پروتکل خود سازمان لیگ تعبیه کرده این است که نامه را باید به سازمان لیگ ارسال کنیم، سازمان لیگ آن را به فدراسیون فوتبال می فرستد . از آنجا درخواست ما به کمیته انضباطی می رسد. منتظر هستیم تا جواب مکتوب و قانع کننده ای را در این باره دریافت کنیم.

تگ ها


ابراهیم شکوری فدراسیون فوتبال پرسپولیس تهران