شکوری: ۴ سال قهرمان لیگ شدیم بدون یک ریال درآمد!

شکوری می‌گوید که پروسه دریافت میزبانی لیگ قهرمانان فراتر از باشگاه پرسپولیس بود و باید کارگروهی درباره آن درست شود....

به گزارش "ورزش سه"، ابراهیم شکوری درباره ناکامی تیم های ایرانی در گرفتن میزبانی لیگ قهرمانان گفت: من سعی می‌کنم باتوجه به جایگاهم درباره پرسپولیس صحبت کنم. صحبت ها و نامه نگاری هایی که با ای اف سی داشتیم باتوجه به تجربه میزبانی از فینال آسیا و سابقه کاری من به عنوان دبیرکل، ما شرایط میزبانی را داشتیم اما این که میزبانی را به ما ندادند، فراتر از باشگاه است و مدیران بالاتر از ما باید ورود کنند. بحث حق پخش تلویزیونی و دیگر بحث هاست و این به خاطر زیرساخت ها و نیروی انسانی ما نیست. ما شرایط را داشتیم اما دیگر مسائل باعث شدند میزبانی را نگیریم. فدراسیون، وزارت و نهادهای ذی ربط باید کارگروه در این باره تشکیل بدهند.

معاون اجرایی و سخنگوی پرسپولیس با اشاره به حق پخش توضیح داد: برگزاری بازی ها یک سری الزامات بین المللی دارد که باید به آن ورود کنیم. پرسپولیس به عنوان قهرمان چهار سال، با دو فینال، به عنوان پرطرفدارترین تیم هیچ درآمدی از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی ندارد. مشخص است که ای اف سی به دنبال درآمدزایی است و می‌خواهد با اسپانسرها درآمدزایی کند. متاسفانه نه باشگاه پرسپولیس بلکه دیگر تیم ها هم هیچ درآمدی از این بخش ها ندارند. طبیعی است ای اف سی به این خاطر میزبانی را به ما ندهد. ما باید به سمت درآمدزایی برویم و این که به خاطر ۱۰ تا پرونده که فدراسیون از ما طلب می‌کند پول بازیکن را بدهیم اما خب از کجا بدهیم؟ وقتی حق پخش و تبلیغات و... حتی یک ریال هم درآمد ندارد!

وی با اشاره به ادعای سازمان لیگ درباره بدهکاری پرسپولیس گفت: برای ما جای سوال است. ما نامه به سازمان لیگ زدیم و گفتیم درآمد و هزینه های ما طی چهار پنج سال گذشته را به ریز برایمان ارسال کنند. باشگاهی مثل پرسپولیس که چهار سال قهرمان شده، هیچ درآمدی ندارد تیم ته جدولی چه درآمدی می‌تواند داشته باشد؟ فدراسیون باید سازوکار درآمدزایی را ایجاد کند وگرنه شرایط سخت تر می‌شود.

تگ ها


ابراهیم شکوری پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال