شکوری: نمی‌خواهیم ماجرای طارمی تکرار شود

ابراهیم شکوری معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص پاداش آسیایی این تیم ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ساعتی قبل نشست خبری ابراهیم شکوری مرد اول اجرایی باشگاه پرسپولیس، در ساختمان این باشگاه و سالن کنفرانس خبری به انجام رسید. در این نشست که نزدیک به یک ساعت به طول انجامید، شکوری درباره موضوعات مختلف از جمله پاداش آسیایی، بشار رسن و... ارائه کرد و به سوالات پرتعداد خبرنگاران نیز پاسخ داد. صحبت های او را در زیر می‌خوانید:


**کل پول پاداش آسیا پیش خور نشده است
هزینه های اقامت تیم در قطر باید از جایی پرداخت می‌شد. اینکه می‌گویند پول پاداش ما پیش خور شده ماجرایش این است. وقتی تیم با پرواز اختصاصی به قائمشهر می‌رود، هزینه دارد. ما برخی هزینه‌ها انجام دادیم و قطعا باید این کار را انجام می‌دادیم. فکر می‌کنم یک مساله طبیعی باشد. اینکه کل مبلغ پیش خور شده باشد، کذب محض است. به محض اینکه ای اف سی بگوید چه مبلغی را می‌توانیم دریافت کنیم، به صورت شفاف در اختیار هواداران قرار می‌گیرد.


**سعی می‌کنیم شکافی بین مدیریت و مربیان نباشد
من خودم به شخصه دغدغه های بازیکنان و کادرفنی و تجهیزات وموارد پشتیبانی مورد نیاز تیم را درک می‌کنم. زمانی که کادرفنی درباره مساله‌ای صحبت می‌کند من می‌دانم خواسته‌اش چیست و سعی می‌کنم این ارتباط را با بازیکنان و کادرفنی نزدیک کنم تا شکافی بین مدیریت و مربیان وجود نداشته باشد. مساله مهم این است که سلسله مراتب و چارت سازمانی باید رعایت شود. ما سعی می‌کنیم بهترین ارتباط را با کادر برقرار کنیم.


**برای اصلاح اساسنامه به فدراسیون مشورت دادم
خوشحالم که انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود. سال قبل دبیر فدراسیون بودم و قرار بود انتخابات برگزار شود اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد. پروسه اصلاح اساسنامه صورت گرفت که یک اتفاق خوب بود. من عضو یک کمیته ای در ای اف سی هستم که یکی از موارد پیگیری‌ام اساسنامه های فدراسیون ها است. من سعی کردم نظرات و مشاوره فوتبالی خودم را ارائه بدهم. زمانی بود که فقط کاپیتان و سرمربی تیم ملی ما می‌توانستند برای ریاست فدراسیون رای بدهند. اما اکنون خداراشکر خانواده فوتبال رای می‌دهند. امروز این اتفاق به ۱۲ نفر افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر ۱۲ کاپیتان و مربی تیم های ملی ما دخالت دارند. بانوان اکنون حق رای دارند. فضا برای همه باز شده است. افرادی که در فوتبال زحمت کشیدند می‌توانند راحت‌تر وارد عرصه مدیریت شوند. از امروز ثبت نام درانتخابات آغاز شده و بزرگان فوتبال پیش قدم شدند. امیدوارم اساسنامه جدید به اینکه فوتبال شرایط بهتری داشته باشد، کمک کند.


** می‌دانم خواسته کادرفنی چیست
من خودم به شخصه دغدغه های بازیکنان و کادرفنی و تجهیزات وموارد پشتیبانی مورد نیاز تیم را درک می‌کنم. زمانی که کادرفنی درباره مساله‌ای صحبت می‌کند من می‌دانم خواسته‌اش چیست و سعی می‌کنم این ارتباط را با بازیکنان و کادرفنی نزدیک کنم تا شکافی بین مدیریت و مربیان وجود نداشته باشد. مساله مهم این است که سلسله مراتب و چارت سازمانی باید رعایت شود. ما سعی می‌کنیم بهترین ارتباط را با کادر برقرار کنیم.

** از الریان شکایت می‌کنیم
با توجه به اینکه قرارداد بین یک تیم ایرانی و یک بازیکن ایرانی منعقد شده باید در داخل پیگیری می‌کردیم. در کمیته تعیین وضعیت اعلام شکایت کردیم و الان هم در کمیته استیناف پیگیر این پرونده هستیم و منتظر صدور رای هستیم تا در فیفا این پرونده را پیگیری کنیم. فکر می‌کنم بزودی این پرونده در فیفا پیگیری خواهد شد.  ما از باشگاه الریان هم شکایت خواهیم کرد. تیم حقوقی باشگاه در حال رسیدگی به این وضعیت است. پرونده استوکس هم همین شرایط را دارد و بزودی در فیفا بررسی خواهد شد.

** از نظر ما سازمان لیگ تخلف کرده است
هیچ باشگاهی به صورت مستقیم نمی‌تواند به کمیته انضباطی نامه بزند. ما اولین نامه را ۲۳ آذر به سازمان لیگ ارسال کردیم و باتوجه به تکذیبیه ها، یک بیانیه هم دادیم. چند روز بعد برای پیگیری نامه زدیم و گفتیم جواب ما را بدهید. وقتی ما درخواست ۳-۰ کردیم این باید در کمیته انضباطی بررسی شود، تا زمانی که من بودم این روال بود و الان هم باید این روال باشد که باشگاه ها باید با سازمان لیگ مکاتبه کند و سازمان لیگ به فدراسیون بگوید و بعد به کمیته مربوطه برسد. این که تخلفی شده را ما نباید بررسی کنیم و سازمان لیگ باید بررسی کند. از نظر ما تخلف شده اما این که جواب چه باشد را ما منتظریم.

** ما واقعا تیم خاص هستیم
مبلغی به صورت قرض یا اسپانسری دریافت شده. این که یک شخصی (سمیعی) این مبلغ را در یکی دو هفته وارد باشگاه کند، کار بزرگی است. مبلغش ۱۵ میلیارد نیست و متفاوت است. این که برخی می‌گویند چطور برخواهید گرداند، ما راه های درآمدزایی را بررسی می‌کنیم از جمله کارت هواداری. همچنین اسپانسرهای دیگری بیایند و فضاهای دیگری که ما در حال کار کردن هستیم. امیدواریم مبالغ بیشتری را به باشگاه تزریق کنیم. ما روزی بوده که ۱۸ ساعت در باشگاه کار کرده ایم و باشگاه تمام تلاشش را انجام می‌دهد. پرسپولیس باشگاه بزرگی است که در ۳-۴ سال اخیر پرچمدار فوتبال ایران در آسیا بوده و توانسته شان و جایگاه را حفظ کند. باید به باشگاه ما نگاه برابر با سایر تیم های صنعتی و دولتی باشد. باشگاه هایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند. ما تیمی داریم که تنها در یک جبهه می‌جنگد اما از بودجه دولتی استفاده می‌کند. ما واقعا تیم خاص هستیم چون چهار بار قهرمان لیگ شدیم و دو بار به فینال آسیا رسیدیم. من از این لقب خوشحالم چون درست استفاده شده است.

** کل درآمد ما پش خور نشده است
اینکه کل مبلغ قرارداد مالی باشگاه پیش خور شده درست نیست. باشگاه‌ها هزینه‌هایی دارد که باید پرداخت شود. مثلاً هزینه حضور در هتل قطر یا پرواز اختصاصی به قائمشهر باید پرداخت شود. بازهم تاکید می‌کنم که اینکه گفته شده است کل این مبلغ پیش خور شده کذب محض است.

* آن هایی که رفتند دوست دارند برگردند
بازیکنانی داریم که خارج از کشور هستند. هم من و هم کادر فنی با آنها در ارتباط هستیم. اما اینکه شب قبل از مسابقه کادر فنی، مدیریت و بازیکنان تحت فشار قرار می گیرند که بازیکنی در حال جدایی است و باشپگاه باید همین الان درخواست بدهد، فضایی حرفه ای نیست. این قرارداد (رضاییان) ظرف هفت هشت ساعت بسته شد و شاید هم از قبل منعقد شده بود. من می دانم تمام بازیکنانی که رفته اند، دوست دارند به تیم برگردند ولی تمام آنها با تیم هایشان قرار دارند و رقم زیادی باید برای جدایی آنها پرداخت شود.

 ** نمی‌خواهیم ماجرای طارمی تکرار شود
برای نمونه من با یکی از این بازیکنان که بحث خروجش وجود دارد، صحبت کردم ولی تمام حرف هایی که در مورد مازاد بودن او وجود دارد، تکذیب کرد؛ به هر حال هوادار ما پیگیر این موضوع است و حق هم ما دارد. آنها هم مثل ما نگران هستند. جذب برخی بازیکنان هم مشکل قانونی دارد و به همان مشکلی برخواهیم خورد که در زمان بازگشت مهدی طارمی از ترکیه ایجاد شد. نمی خواهیم راه گذشته را تکرار کنیم.

 ** بازیکنان باید احترام بگذارند
هر درخواستی که کادر فنی داشته باشد، را مورد بررسی قرار می دهیم ولی این را نباید فراموش کنیم که اینجا پرسپولیس است و هر بازیکنی قصد دارد به اینجا بیاید باید شرایط را درک کند. تیم فوتبال پرسپولیس با تیم لیگ دو یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس یا تیم های پایین جدول خیلی هوادار دارد. همانطور که به بازیکنان تیم احترام می گذاریم، از آنها می خواهیم که قدر جایگاهی که دارند را بدانند، چون این تیم ۴۰ تا ۵۰ میلیون هوادار دارد که عاشقانه شرایط تیم را دنبال می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

پرداخت پول هتل قطر از پاداش آسیایی پرسپولیس!

شکوری، رابط میان مدیریت و کادرفنی پرسپولیس

 

 

تگ ها


ابراهیم شکوری پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال