شکوری: هیچ ترسی از انتشار قراردادها نداریم

ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت که گویا بین دو نیمه، درگیری میان کادرفنی پرسپولیس و گل گهر رخ داده است....

به گزارش "ورزش سه"، ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس پس از پیروزی مقابل گل گهر گفت: خدا را شکر که توانستیم این بازی را هم بردیم و یکی از شش فینالی که داشتیم با اقتدار پشت سر بگذاریم. باید به شرف و غیرت بازیکنان عزیزمان درود بفرستیم که با اقتدار در داخل زمین می‌جنگند و نتایج را در داخل زمین رقم می‌زنند. آنها ماهیت فوتبال را به نمایش می گذارند که فوتبال داخل زمین است و با حرف زدن، هوچی‌گری و شلوغ کردن نمی‌توان کاری کرد. باید داخل زمین جنگید و بازیکنان ما به خوبی این کار را انجام می دهند.


او گفت: این فاصله امتیازی در که جدول هست و این گل هایی که بازیکنان ما می زنند و تفاضل گل ایجاد شده نشان می دهند که تیم ما یک تیم پخته ای است. به بازیکنان و کادرفنی خسته نباشید می‌گویم که با همه کم و کاستی‌ها، مشکلات و پرونده‌های بین‌المللی تلاش می‌کنند. پرونده‌های جدید هر روز به سمت باشگاه می‌آید و انرژی بسیار زیادی از باشگاه و تیم ما می‌گیرد. خدا را شکر با همه مشکلات توانستیم در همه جبهه‌ها و مسابقات در بالاترین سطح بجنگیم. به هواداران عزیز که هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی همراه ما هستند و به ما قوت قلب می ‌دهند تا با انرژی بیشتری کار کنیم، تشکر می‌کنیم و این پیروزی را تبریک می‌گوییم. 


او درخصوص درگیری میان کادرفنی دو تیم در بیم دو نیمه نیز پاسخ داد: من هم  شنیدم که گویا یکسری درگیری‌ها پیش آمده است. دلیلش را نمی‌دانم، من بالا نشسته بودم. سعی می‌کنیم به حریفان احترام بگذاریم. شما می‌بینید جو ورزشگاه آزادی در زمانی که میزبان هستیم، چقدر جو خوبی است. حتی فضا به شکلی است که انگار ما میهمان هستیم. متاسفانه اعضای تیم میهمان بیرون زمین شلوغ‌کاری می‌کنند، اما فوتبال در داخل زمین است و هر چقدر بیرون زمین اتفاق رخ دهد، شلوغ کاری شود و حتی درگیری به ایجاد شود، تیم ما یک تیم قوی در داخل زمین است و این را نشان می‌دهد.


وی ادامه داد: جای هواداران در استادیوم خالی است. باید از همیاران هواداران تشکر کنیم که تلاش می کنند و می بینید چه طرح زیبایی زده اند. با این وجود جای هواداران در ورزشگاه خالی است. امیدواریم هرچه زودتر شاهد آن باشیم که تماشاگران‌مان به ورزشگاه بیایند. ما این هفته طرحی را به سازمان لیگ می‌فرستیم تا بتوانیم از هواداران‌مان در استادیوم با رعایت کامل پروتکل‌ها استفاده کنیم. امیدوارم مقامات و ارگان هایی که باید مجوز لازم را بدهند، این اقدامات را عملی کنند تا بتوانیم به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌ها تماشاگران را داخل ورزشگاه داشته باشیم.


شکوری درمورد رادوشویچ و اینکه گفته می شود با او اختلافاتی دارد گفت: به صورت شفاف روی سایت باشگاه اطلاع‌رسانی کردیم. این دروازه‌بان به دنبال پولش است و اعلام کردیم که این پول آماده است. درخصوص سایر مسائل هم فکر می‌کنم مردم و هواداران بهترین قاضی هستند. 


سخنگوی پرسپولیس درمورد اینکه ممکن است او بخاطر طلب بیش از یک میلیون یورویی اش تیم را ترک کند گفت: من فکر میکنم رادوشویچ به دنبال مطالباتش است. مطالباتی که به دلیل کرونا و مشکلاتی که باشگاه داشته، یک مقدار عقب افتاده است. سایر مباحث حاشیه‌ای است. البته یکسری مسائل است که الان نمی‌خواهم به آنها بپردازم و باید بر روی تیم تمرکز کرده و از این بازیکنانی تشکر کنیم که با تمام وجود و همه مشکلات، با تمام توانشان در زمین می‌جنگند.


وی درخصوص اینکه صدای بازیکنان بابت مشکلات مالی درآمده است گفت: تیم ما با پرونده‌های متعددی روبرو شده؛ از پرونده برانکو که از بودجه امسال باشگاه پرداخت شد تا پرونده بودیمیر و اینیگو و اوساگونا و کالدرون و ... هزینه‌های عجیب و غریبی وجود دارد که باشگاه پرسپولیس با آنها دسته و پنجه نرم می‌کند. تا الان توانسته‌ایم درصدی از مبلغ قرارداد بازیکنان را به آنها پرداخت کنیم. قطعاً لیاقت بازیکنان ما بیشتر از این است، اما واقعاً مشکلات باشگاه زیاد است.


وی گفت: می‌خواهیم نهادهایی که با تیم‌های مردمی در ارتباط هستند و کار دارند، کمک کنند. پرسپولیس یک تیم مردمی است و حتی یک ریال کمک از هیچ ارگانی و حتی از وزارت ورزش دریافت نکرده است و بخاطر قوانین نیز نمی توانند به ما کمک کنند. به بازیکنان حق می‌دهم. ما هم به عنوان مدیریت باشگاه در کنار آنها هستیم. ما، مدیریت، هواداران، بازیکنان و مربیان همگی یک تیم هستیم، به آنها حق می دهیم، ولی این مشکلات وجود دارد و در حال تلاش هستیم تا حل کنیم، ولی این نیاز هست که به ما کمک شود.

شکوری درباره هشتگ انتشار قراردادها در فضای مجازی تصریح کرد: ما از این موضوع استقبال می‌کنیم. همین فردا اگر همه تیم ها موافق باشند، قرارداد تمام بازیکنانمان حتی کاپیتان هایمان را به صورت کاملا شفاف منتشر می کنیم. البته نیازی نیست ما این کار را بکنیم، خود سازمان لیگ می توانند قراردادها را منتشر کند. البته تیم های صنعتی و تیم هایی که از بودجه مستقیم دولتی به اسم خصوصی استفاده می کنند، هم این کار را انجام دهند. ما هیچ ابایی از این کار نداریم.


وی درباره جلسه با کارگزار گفت: یک کارگروه کارشناسی به ریاست آقای سمیعی تشکیل شد و نقاط ضعف و قوت قرارداد که در گذشته هم بسته شده بود، استخراج شد و این نقاط ضعف و قوت به کارگزار اعلام شده و منافع پرسپولیس در آینده، چه کارگزار فعلی باشد چه شخص دیگری، باید لحاظ شود. متاسفانه این رقم ها کفاف هزینه های باشگاه پرسپولیس را نمی دهند چون ما در ۴ جام مدعی هستیم، مسابقات و بازیکنان بین المللی از جمله ۷ ملی پوش داریم به همراه مربی ما که در کادر تیم ملی حضور دارد. من فکر می کنم باید یک سری اتفاقات جدیدی رخ بدهد.

تگ ها


پرسپولیس تهران ابراهیم شکوری