شیخ در کنار ساموئل؛ دیاباته رکورد تیام را می شکند؟

مهاجم تیم استقلال در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم دبل کرد تا تعداد گل‌های زده‌اش برای استقلال دو رقمی شود....

به گزارش مدال، مامه تیام مهاجم پیشین آبی پوشان در مدت زمان کم حضورش در استقلال توانست با گلزنی‌های فراوان نام خودش را در صدر گلزنان خارجی این تیم قرار دهد. تیام در حالی که تنها ۱۳ بار برای استقلال بازی کرد، با زدن ۱۲ گل بهترین گلزن خارجی این تیم شد.
مامه تیام با پیراهن استقلال در سه تورنمنت (لیگ برتر، جام حذفی و آسیا) گلزنی کرد و جمعا با ۱۲ گل زده ایران را ترک کرد تا با همین تعداد گل بالاتر از جی.لوید ساموئل، گوران یرکوویچ و فابیو جانواریو قرار گیرد.

دیاباته در تعقیب تیام
دو سال بعد از جدایی تیام، آبی‌ها دارای یک مهاجم سیه چرده دیگر شدند که با پیراهن شماره ۷ در نوک حمله این تیم خوش می درخشد و آمار گلزنی او بسیار نزدیک تیام است.
شیخ دیاباته که حالا محبوب ترین بازیکن استقلال است، با ۲ گلی که به تیم الکویت زد، شمار گلهای زده‌اش برای استقلال را به عدد ۱۰ رساند. او ۸ بار در لیگ برتر و ۲ بار در لیگ قهرمانان آسیا برای آبی پوشان گلزنی کرده و اگر در جام حذفی هم موفق به گلزنی شود، مثل تیام توانسته در هر سه تورنمنت برای این تیم گل بزند.

شیخ در کنار ساموئل
دیاباته حالا با ۱۰ گل در کنار ساموئل دومین گلزن برتر آبی پوشان است و برای رسیدن به آمار تیام تنها ۲ گل نیاز دارد. ۲ گلی که به نظر می رسد او به زودی به آن خواهد رسید.
دیاباته شانس زیادی برای آقای گلی در این فصل دارد و در این صورت او نخستین بازیکن خارجی استقلال است که توانسته آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کند.

 

بیشتر بخوانید:

سه پرده از استقلال مجیدی؛ خوب، بد و خاکستری

تگ ها


باشگاه استقلال اخبار استقلال شیخ دیاباته برترین گلزنان خارجی استقلال مامه تیام ساموئل فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال