شیخ دیاباته را بهتر بشناسید +عکس

پس از افشای ملیت بازیکن آفریقایی استقلال و سرنخ مهم گلزنی به یوونتوس خیلی سریع نام و اطلاعات او لو رفت و حالا قاطعانه می‌توان گفت که شیخ دیاباته مهاجم موردنظر استقلال است....

مهاجمی که استقلال قصد دارد او را به خدمت بگیرد تا مشکلات گلزنی تیم را حل کند، شیخ دیاباته نام دارد که اهل کشور مالی است و 194 سانتی‌متر قد دارد. او در 246 بازی که در طول دوران بازیگری انجام داده است، توانسته آمار فوق‌العاده 112 گل و 22 پاس‌گل را در 246 بازی به ثبت برساند.
به گزارش مدال، این مهاجم ۳۱ ساله اغلب به‌ صورت قرضی جابجا شده است. این مهاجم سال ۲۰۱۶ سنت شکنی کرد و با انتقال قطعی از بوردو فرانسه به عثمانلی اسپور ترکیه پیوست اما در ۸ بازی گلی به ثمر نرساند.
باشگاه ترکیه‌ای که رقم زیادی برای جذب او به بوردو پرداخته بود، همان مسیر باشگاه فرانسوی را در پیش گرفت. انتقال قرضی از عثمانلی در سال ۲۰۱۷ به متز باعث شد تا این مهاجم مجدد به لیگ فرانسه باز گردد، اما تحت قراداد عثمانلی بماند. با این انتقال، خیال باشگاه ترکیه‌ای از پرداخت دستمزد سنگین این مهاجم آسوده شد، اما درخشش دیاباته در فرانسه و به ثمر رساندن ۸ گل در ۱۴ بازی او را احیا کرد تا با شرایط خوب به ترکیه بازگردد.
اما عثمانلی که تجربه موفقی از حضور این مهاجم در تیمش نداشت، مجددا دیاباته را قرضی راهی بنونتو در لیگ ایتالیا کرد. مهاجم مالیایی سال ۲۰۱۸ هم عملکرد خوبی در ایتالیا داشت و در ۱۱ بازی ۸ گل برای بنونتو زد. پس از اتمام نیم فصل اول نخست، این مهاجم درنقل‌وانتقالات زمستانی با پیشنهاد مالی خوب به حاشیه خلیج همیشه فارس آمد.
مهاجم الامارات در ادامه سال ۲۰۱۸، بازهم عملکرد خوبی در لیگ امارات داشت و در ۹ بازی، ۶ گل زد تا آماده انتقال جدیدی شود. به رغم درخشش در امارات، باشگاه عثمانلی به دلیل بالا رفتن سن، این بازیکن مالیایی را نمی‌خواهد. به همین دلیل به او اعلام شده که تیم جدیدش را معرفی کند. ظاهرا این‌بار دیاباته به صورت قطعی با یک تیم جدید که احتمالا استقلال است، برای فصل پیش‌رو قرارداد می‌بندد.
دیاباته که در آکادمی بوردو رشد کرد و عضو تیم جوانان این باشگاه فرانسوی بود، فوتبال حرفه‌ای خود را سال ۲۰۰۸ در تیم بزرگسالان همین باشگاه در فرانسه آغاز کرد. او تا سال ۲۰۱۶ موفق شد ۵۰ گل در ۱۲۷ بازی برای بوردو به ثمر برساند. البته او طی ۸ سالی که تحت قرارداد بوردو بود، دوبار به عنوان یار قرضی به تیم‌های آجاکسیو ونانسی رفت که در تیم اول ۳۰ بازی انجام داد و ۱۴ گل زد. برای نانسی فقط ۲ بار به زمین رفت و موفق به گلزنی نشد.
استراماچونی شخصا با دیاباته در ارتباط است تا او را متقاعد کند به استقلال بیاید. باید دید آمدن شیخ دیاباته تا چه اندازه می‌تواند در حل‌کردن بحران آبی‌ها در خط‌‌حمله موثر باشد.

 

تصویری از صحنه گلزنی دیاباته به یوونتوس

 

بیشتر بخوانید:

مامه‌تیام جدید در آستانه استقلالی‌شدن

تگ ها


شیخ دیاباته دیاباته گلهای دیاباته آمار دیاباته دیاباته استقلال دیاباته خرید استقلال اینستاگرام دیاباته فیلم دیاباته گل دیاباته به یوونتوس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال