شیخ سلمان نمی‌دانست که بحرین میزبان ایران شده!

فدراسیون فوتبال ایران با انتشار نامه‌ای از دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا، ابعاد تازه‌ای از پروسه واگذاری میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را رونمایی کرده است....

به گزارش "ورزش سه" پس از کش و قوس‌ها درباره اعطای میزبانی متمرکز از مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه ایران به کشور بحرین با وجود شرایط میزبانی تیم ملی در سه مسابقه، عصر امروز شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه تمرین تیم ملی به این مسئله واکنش نشان داد و اعلام کرد شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از این ماجرا بی‌اطلاع بوده و تصمیم میزبانی بحرین از سوی دبیرکل AFC اعلام شده است.

چند ساعت پس از مصاحبه عزیزی‌خادم درباره چگونگی میزبان بحرین، فدراسیون فوتبال با انتشار نامه‌ای از داتو ویندزور جان دبیرکل AFC توضیحات بیشتر درباره اعطای را بیان کرده است؛ در این نامه که خطاب به منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ایران آمده است، بر صحبت‌های عزیزی‌خادم مبنی بر بی‌اطلاعی شیخ سلمان برای واگذاری میزبانی به بحرین صحه گذاشته و گفته شده است:

اقای عزیز،

بازگشت به نامه مورخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران (به شماره ۹۹۵۳۶۹۶) خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال  آسیا در مورد موضوع فوق،  بدینوسیله خوشوقتم به اطلاع برسانم ریاست AFC از ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران دعوت نموده است در جلسه ۳ آوریل ۲۰۲۱ در منامه بحرین حضور بهم رساند.

این جلسه فرصتی را فراهم خواهد نمود تا AFC و فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران همکاری های فیمابین را تقویت نمایند. بخش اداری با FFIRI در تماس خواهد بود تا هماهنگی های لازم را برای این جلسه به عمل آورد.

ضمن تشکر از FFIRI برای ابراز تمایل جهت میزبانی دور دوم مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ۲۰۲۳ جام ملت های آسیا به اطلاع می رساند که این تصمیم پس از بررسی های لازم و دقیق، فاکتوربندی بخش های مختلف شامل استانداردهای استادیوم ها/ امکانات پیشنهادی،  ارزیابی ریسک های مرتبط با هماهنگی های لجستیک، تجاری و مالی برای تیم های شرکت کننده و همچنین وضعیت کشورها از نظر شیوع کووید۱۹، توسط دبیرخانه کل AFC اتخاذ گردیده است و رئیس AFC دخالتی در تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کل AFC ندارد.

از علاقمندی شما برای میزبانی مسابقات علیرغم چالش های ایجاد شده به دلیل شرایط پاندمیک تشکر و قدردانی نموده و به شما اطمینان می دهیم که AFC  به حمایت های خود از شما برای دستیابی به اهداف موردنظر ادامه خواهد داد.

با تشکر از شما و به امید خوش آمدگویی به ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران به بحرین.

ارادتمند شما
داتو ویندزور جان
دبیرکل AFC

تگ ها


شیخ سلمان بن ابراهیم ای اف سی فدراسیون فوتبال