شیری: تاخیر در شروع لیگ به نفع ما شد

مدافع راست سابق پیکان فصل گذشته به پرسپولیس پیوست و توانست تا حدی توقعات را برآورده سازد و در ترکیب اصلی قرمزهای تهران جایگاه ثابتی به دست آ‌ورد....

به گزارش مدال، مدافع راست سابق پیکان فصل گذشته به پرسپولیس پیوست و توانست تا حدی توقعات را برآورده سازد و در ترکیب اصلی قرمزهای تهران جایگاه ثابتی به دست آ‌ورد. با توجه به مصدومیت ادامه‌دار حسین ماهینی و حضور کامل شیری در فصل بدنسازی و مسابقات دوستانه می‌توان پیش‌بینی کرد که وی فصل جدید نیز خیالش تا حدی از حضور در ترکیب اصلی راحت است و کالدرون نیز مثل برانکو به وی بازی خواهد داد. بعد از بازی دوستانه پرسپولیس و پیکان فرصتی دست داد تا پای صحبت‌های این مدافع جوان بنشینیم. گفت‌وگو با مهدی شیری را در ادامه می‌خوانید:
بازی با تیم سابقت چطور بود؟
خوشحالم که این بازی خوب را انجام دادیم. ما برای هماهنگی بیشتر به چنین بازی‌های نیاز داریم تا با شروع لیگ به آمادگی کامل برسیم. پیکان هم خیلی خوب کار کرد. آنها همان تیم قابل احترام همیشگی هستند و خوشحالم همبازی‌های سابقم را دیدم.


به نظر می‌آید خط دفاعی پرسپولیس حتی مستحکم‌تر از سال قبل شده باشد.
بله. خدا را شکر خط دفاعی بسیار قوی داریم. آقاسید مصدومیت جزئی دارد که خیلی زود برمی‌گردد. آقایان ماهینی و انصاری هم به‌زودی با رفع کامل مصدومیت برخواهند گشت و قدرتمندتر هم خواهیم شد. اتفاق خوب درخصوص تیم ما این است که مدت‌هاست کنار هم بازی می‌کنیم و این باعث شده خیلی هماهنگ باشیم و یکدیگر را در زمین پیدا کنیم.


با بازگشت ماهینی به میادین رقابت سختی با او خواهی داشت. نظرت در این‌باره چیست؟
همه این رقابت‌ها درنهایت به نفع تیم تمام می‌شود. امیدوارم ماهینی زود برگردد تا در کنار هم سمت راست پرسپولیس را بیمه کنیم.


عنوان شده که کالدرون تفکرات هجومی دارد و توجهش به حمله است. به‌عنوان یکی از عناصر خط دفاعی چه نظری داری؟
حقیقت این است که ایشان روی دفاع نیز بسیار حساس هستند. کادر فنی وقتی خیالش از خط دفاع راحت باشد، روی حمله و بازی هجومی متمرکز می‌شود. با شروع لیگ این مساله بهتر مشخص خواهد شد.


البته فعلا خبری از شروع لیگ نیست!
ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و فکر می‌کنم این تاخیر به نفع ما باشد. متاسفانه به علت شرایط بد جوی در ترکیه بازی دوستانه‌ای برگزار نکردیم، اما حالا این فرصت را داریم تا قبل از شروع لیگ چند بازی دیگر هم انجام بدهیم و این به هماهنگی بیشتر تیم‌مان کمک می‌کند.


فکر می‌کنی پرسپولیس بازهم قهرمان می‌شود؟
تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که گذشته پرافتخارمان را بازهم تکرار کنیم. تیم و کادر فنی خوبی داریم و امیدوارم بازهم قهرمان شویم.


برای خودت شانس حضور در تیم ملی را نیز قائل هستی؟
چراکه نه! حضور در تیم ملی برای همه افتخار بزرگی است. من هم تمام تلاشم را می‌کنم تا با انجام بازی‌های خوب در پرسپولیس نظر مربیان جدید را جلب کنم و به تیم ملی دعوت شوم.

بیشتر بخوانید:

چهره متفاوت نعمتی در تمرینات پرسپولیس

 

 

تگ ها


مصاحبه مهدی شیری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال