شیشه عمر ۶ تیم لیگ برتر در دستان مهدی تارتار

مهدی تارتار بدون تردید یکی از چهره‌های ویژه‌ هفته پایانی لیگ برتر خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی موفق فوتبال ایران در سال‌های گذشته در لیگ نوزدهم هم با نفت مسجدسلیمان کاری کرد که همه اهالی فوتبال شگفت زده شدند. او تیمی را تحویل گرفت که هرساله کاندیدای سقوط به دسته اول بود اما با درایت این مربی جوان و البته با کادر و بازیکنانی کم نام و نشان روزهای خوبی را پشت سر گذاشت. نفت مسجدسلیمان حالا رتبه تک رقمی اش در لیگ برتر قطعی شده و در جمع ۴ تیم پایانی جام حذفی قرار دارد و این به خوبی عملکرد فوق العاده تارتار و همکارانش را در مسجدسلیمان نشان می‌دهد.


این موفقیت‌ها برای نفت در فصل جاری در شرایطی حاصل شده که آنها نیز مثل دو تیم دیگر نفتی(صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی جم) با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و حالا که فقط یک بازی دیگر تا پایان لیگ باقی مانده تنها ۶۰ درصد مطالبات بازیکنان پرداخت شده و این تیم از لحاظ امکاناتی نیز وضعیت فاجعه‌باری دارد.در چنین شرایطی است که کار بزرگ تارتار و شاگردانش مشخص می‌شود.


از طرف دیگر مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان چکی به مبلغ ۲۰ درصد از مطالبات به بازیکنان و اعضای کادرفنی داده اند که موعد این چک روز ۲۸ مرداد ماه است. یعنی درست دو روز قبل از آخرین بازی نفت مسجدسلیمان مقابل پارس جنوبی جم. از این رو از گوشه و کنار شنیده می‌شود که با توجه به اعلام وزیر نفت مبنی بر عدم حمایت از تیم های تحت پوشش این وزارتخانه چک مذکور که دست بازیکنان است نقد نمی‌شود و همین موضوع دغدغه های زیادی در اردوی مسجدسلیمانی ها پدید آورده است.


مهدی تارتار سرمربی نفت که بارها اعلام کرده از مشکلات مالی تیمش به ستوه آمده، روز گذشته بعد از تساوی مقابل سایپا هم در نشست خبری نسبت به احتمال پاس نشدن چک ۲۸ مرداد بازیکنانش ابراز نگرانی کرد. تارتار به نوعی تهدید کرد که اگر این چک نقد نشود، روحیه بازیکنانش قبل از هفته آخر بهم می‌ریزد و این موضوع می‌تواند تبعاتی برای کل مسابقات لیگ داشته باشد.


با نگاهی به وضعیت جدول رده بندی و البته دیدار حساس نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی جم در هفته پایانی به وضوح مشخص می‌شود که مهدی تارتار و شاگردانش نقش ویژه‌ای در تعیین سرنوشت دومین تیم سقوط کننده خواهند داشت. در حال حاضر در جدول رده بندی لیگ برتر پارس جنوبی، پیکان، ماشین سازی، سایپا، گل‌گهر و ذوب‌آهن کاندیدای سقوط هستند و بی تردید تارتار می‌تواند نقش ویژه‌ای را ایفا کند.


به عبارت بهتر مربی‌ای که خودش پارس جنوبی را به لیگ برتر آورد و با این تیم رتبه پنجمی را نیز در این دسته به دست آورد حالا می‌تواند نقش اول سقوط این تیم به لیگ دسته اول شود. از طرف دیگر تارتار که همواره و در هر شرایطی طرفدار فوتبال جوانمردانه بوده در یک دوراهی عجیب قرار گرفته است. او بی تردید علاقه‌مند است در بازی آخر با پارس جنوبی نیز با وجود همه علاقه‌مندی اش به این تیم و محبوبیتی که نزد مردم جم دارد، تیمش را با تمام قوا به میدان بفرستد اما اگر در روز مقرر پول به حساب شاگردانش نرود، می تواند مشکل ساز شود و روحیه بازیکنانش در آستانه مسابقه مهم هفته آخر بهم بریزد.


از سوی دیگر چشم امید تیم های دیگری که احتمال سقوط به دسته پایین تر را دارند هم به تارتار و شاگردانش است تا در مسجدسلیمان با انجام یک بازی خوب خیال آنها را راحت کنند. پارس جنوبی اگر مقابل نفت به برتری برسد آنوقت شانس بقایش بسیار بالا می‌رود و از بین پیکان، سایپا، ذوب‌آهن، ماشین سازی و گل‌گهر هم یکی به دسته پایین‌تر می‌رود اما اگر نفت بتواند پارس را شکست بدهد، آنوقت سقوط پارس قطعی خواهد بود  و تیم های دیگر نفس راحتی خواهند کشید.


باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره مسائل مالی نفت مسجدسلیمان رخ می‌دهد و در نهایت در بازی های حساس هفته پایانی لیگ برتر چه نتایجی رقم می‌خورد.

تگ ها


نفت مسجد سلیمان مهدی تارتار