شیوا امینی : به علت بی حجابی محروم شدم

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- شیوا امینی که بیش از یک دهه است در فوتسال بانوان فعالیت دارد، در یکی دو روز اخیر با رسانه ای شدن خبری عجیب به صدر اخبار ورزشی و اجتماعی ایران رسیده و سیاست های فرهنگی ورزشی فدراسیون فوتبال، و البته خودش را وارد چالشی بزرگ کرده ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- شیوا امینی که بیش از یک دهه است در فوتسال بانوان فعالیت دارد، در یکی دو روز اخیر با رسانه ای شدن خبری عجیب به صدر اخبار ورزشی و اجتماعی ایران رسیده و سیاست های فرهنگی ورزشی فدراسیون فوتبال، و البته خودش را وارد چالشی بزرگ کردهامینی با طرح ادعایی درباره ممنوعیت از حضور در تیم ملی، به دلیل رعایت نکردن حجاب در سفری که به خارج از کشور داشته، قصد تحت فشار قرار دادن فدراسیون فوتبال و به گونه ای افشاگری درباره تصمیم های مسئولان ورزشی را داشته؛ اما با اطلاعیه ای که فدراسیون فوتبال صادر کرده، حالا این شیوا امینی است که تحت فشار رسانه ها برای ایجاد شفافیت در موضوع قرار دارد. موضوعی که خودش پایه  رسانه ای شدنش را گذاشته و حالا باید برای رفع ابهام تلاش کند.

در حالی که امینی دلیل اصلی دعوت نشدن به تیم ملی را عکس ها و فیلم هایی از حضورش در خارج از کشور دانسته، فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه ای اعلام کرده که این بازیکن از سال 89 تا به حال هیچوقت در تیم ملی حاضر نبوده و دلیل دعوت نشدنش به تیم ملی هم ابتدا آسیب دیدگی، و در ادامه صلاحدید کادرفنی بوده.

 بعد از این اطلاعیه، مینا بارانی، سرپرست تیم ملی فوتسال هم نسبت به ادعای امینی واکنش نشان داد و آن را فرافکنی دانست. بارانی درباره آخرین حضور امینی در تیم ملی گفتاو 66 سالی است که دیگر به تیم ملی دعوت  نمی شود و اصلا این بازیکن در تیم ملی فوتسال بانوان ایران عضو نیست. هرچند در سفری که به خارج از کشور داشته، در فضای مجازی عکسی را از خود منتشر کرده که در آن تصویر بدون حجاب در حال بازی کردن فوتسال است که این موضوع هم به خودش مربوط است، اما مهم این است که کادرفنی تیم ملی فوتسال بانوان برنامه ای برای دعوت کردن از او به تیم ملی نداشته. او 6 سال است که دیگر ملی پوش نیست و صحبت هایی که در صفحه شخصی اش مطرح کرده بیشتر فرافکنی است.

در این بین هنوز شیوا امینی به اطلاعیه فدراسیون فوتبال و حرف های سرپرست تیم ملی واکنشی نشان نداده. اما گویا او اسناد و مدارکی دارد که نشان می دهد دلایل عدم حضورش در تیم ملی در همان سال های انتهایی دهه هشتاد چه بوده. شیوا امینی تیم فوتسالی را که در سال 87 قهرمان غرب آسیا شده بود همراهی می کرده و در ادامه سال های 88 تا 89 هم عضو تیم ملی بوده. اما از آن سال تا به امروز فقط در سطح باشگاهی فعالیت داشته است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال