شیوه‌نامه جدید نقل‌و‌انتقال برون مرزی فدراسیون هندبال

شیوه نامه جدید نقل‌وانتقال بین‌المللی (برون مرزی) فدراسیون هندبال منتشر شد....

به گزارش "ورزش سه" از روابط عمومی فدراسیون هندبال، بازیکنان و تمام کارشناسان و مدیران عامل محترم باشگاه‌ها و... می‌توانند برای دریافت شیوه نامه جدید نقل‌و‌انتقال برون مرزی فدراسیون هندبال به سایت فدراسیون مراجعه کنند.

ماده ۱: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در خصوص وضعیت و کیفیت لیگ‌های کشور‌های مختلف دنیا که در رشته ورزشی هندبال صاحب سبک هستند و دارای لیگ‌های پویا و معتبری هستند و همچنین تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده توسط صاحب‌نظران و کارشناسان فنی رشته ورزشی هندبال در سطح کشور، بازیکنان مجازند در صورت درخواست و پیشنهاد لازم از کشور‌های تعیین شده بر اساس فرمت زیر در رده‌های سنی بزرگسالان و در سطح A (لیگ برتر- بالاترین سطح) انعقاد قرارداد کنند.

آلمان (بصورت آزاد در تمام تیم‌ها)، فرانسه (به صورت آزاد در تمام تیم‌ها)، اسپانیا (۴ تیم اول لیگ برتر)، پرتغال (۴ تیم اول لیگ برتر)، مقدونیه (۴ تیم اول لیگ برتر)، لهستان (۴ تیم اول لیگ برتر)، کرواسی (۴ تیم اول لیگ برتر)، دانمارک (۴ تیم اول لیگ برتر)، مجارستان (۴ تیم اول لیگ برتر)، رومانی (۴ تیم اول لیگ برتر)، نروژ (قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر)، سوئد (قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر)، سوئیس (قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر)، اسلوونی (قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر)، چک (قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر)

تبصره: قاره آسیا و آفریقا بر اساس جایگاه و شرایط باشگاه و در نهایت با نظر فدراسیون هندبال تصمیم‌گیری خواهد شد.

ماده ۲: صدور فرم ITC صرفاً جهت تیم متقاضی توسط فدراسیون هندبال صادر می‌شود و بازیکن حق انتقال به باشگاه غیر را تحت هیچ شرایطی ندارد.

ماده ۳: صدور فرم ITC بازیکنان به صورت محدود و یک ساله صادر می‌گردد.

ماده ۴: باشگاه‌های خارجی که بازیکنان ایرانی را به خدمت می‌گیرند بایستی در ایام IHF days بازیکنان را در اختیار تیم ملی گذاشته و همچنین در بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک الزاماً از دو هفته قبل از شروع مسابقات بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند.

ماده ۵: فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از بازیکنان ملی‌پوش و همچنین ایجاد انگیزه در بین این عزیزان، بالاخص رده سنی جوانان و امید حداقل دستمزد قرارداد بازیکنانی که در آخرین سال منتهی به قرارداد عضو تیم ملی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک بوده‌اند را مبلغ ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰ تعیین کرد.

این شیوه نامه مشتمل بر ۵ ماده ویک تبصره تهیه و تنظیم گردیده و به تصویب هیئت رییسه فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران رسیده و از تاریخ تصویب قابلیت اجرایی دارد.

تگ ها


تیم ملی هندبال هندبال