صادقی:آجورلو مثل مدیران قبلی بله قربانگو نیست

مدافع سابق استقلال می گوید کارهایی که آجورلو انجام داده را مدیران قبلی نمی توانستند انجام بدهند؟...

به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین صادقی مدافع سابق استقلالی ها در گفت و گو با روزنامه فرهیختگان صحبت هایی را درباره شرایط حال حاضر این تیم انجام داد که خلاصه آن را در ادامه می خوانید:


**بردن سپاهان ۶ امتیازی بود
معتقدم استقلال در این دیدار توانست دست به  یک کار بزرگ بزند و سه امتیاز بازی را از آن خود کند. درست است که این بازی در استادیوم آزادی برگزار شد اما من معتقدم گرفتن ۳ امتیاز از تیم صدرنشین و مدعی قهرمانی، خودش می‌تواند حکم ۶ امتیاز را داشته باشد.در هر صورت استقلال در یک بازی که همه از آن یک بازی جاندار و فیزیکی یاد می‌کنند، توانست روی معدود موقعیت‌های خود به گل برسد و نتیجه را برای خود کند.


**خیلی از بزرگان استقلال برای تیم مشکل درست کردند
ما خودمان باعث این مسایل شدیم و خیلی از بزرگان ما این بلا را سر ما آوردند. درست است که یک مواقعی می‌گوییم وزارت ورزش یا عنوان می‌کنیم که فلانی اجازه نداد اما این موضوع نصف قضیه است و نصف دیگر قضیه به خودمان برمی گردد که خیلی جاها نتوانستیم از استقلال حمایت کنیم و به عنوان حمایت این تیم را زدیم. خیلی از بزرگان استقلال و خیلی از آقایانی که ادعای بزرگی در این تیم را داشتند در این مدت نشان دادند که استقلال برایشان مهم نیست و با زدن اشخاص در برهه های زمانی مختلف در نهایت استقلال را هدف قرار دادند و چون با یک شخص اختلاف داشتند با اظهاراتشان و رفتارهایشان پشت استقلال را خالی کردند. 


**مدیران قبلی نمی توانستند این کارها را انجام بدهند؟
می خواهم از مدیران قبلی و سابق استقلال این سوال را بپرسم که این خدماتی که سردار آجرلوی عزیز با زحماتی که متقبل می شود و هر روز داریم ثمره آن را از مدیریت جدید می بینیم، آیا مدیران قبلی نمی‌توانستند اینها را انجام بدهند؟ آیا استقلال نمی توانست در دوره مدیران قبلی این کار ها و اقدامات را انجام بدهد؟ من فقط همین یک سوال را دارم و امیدوارم یکی از آقایان مدیران که اینهمه کارهایشان را در بوق و کرنا می‌کردند و این همه دبدبه و کبکبه داشتند و در ورزش به قول خودشان این همه ید طولایی دارند باز هم تاکید می کنم و با زبان ساده می پرسم این کارهایی که مدیریت فعلی استقلال دارد انجام می دهد و خدماتی که به همین سادگی انجام داده و انجام می دهد آیا مدیران قبلی نمی توانستند انجام بدهند؟


**چرا آجورلو بله قربان گو نیست؟
این انتقاد به مدیران قبلی استقلال وارد بود که آنها بله قربان گوی وزیران وقت هستند و جالب اینکه بعد از جدایی از استقلال هرکدام در پست و سمت هایی مثل مدیریت مجموعه های بزرگ ورزشی ظاهر شدند.چطور شد که آقای آجرلو بله قربان گو نیست و بدون توجه به خیلی از مسائل دارد کار خود را در استقلال به نحو احسن پیش می‌برد. این موضوع جای بحث و صحبت زیاد دارد و شاید الان نتوان خیلی آن را باز کرد و با جزئیات صحبت کرد و اجازه بدهید بعداً در این مورد مفصل صحبت کنیم.


**دوست دارم دانشگر فیکس بازی کند
بعد از بازی استقلال و سپاهان به آنالیز خط دفاعی استقلال به صورت جداگانه پرداختم و بر طبق آمار ارزیابی‌های را داشتم، اولین ابهام برای این بود که متوجه نشدم چرا محمد دانشگر به صورت ثابت استقلال را همراهی نکرد و بیرون نشسته بود، این در حالی است که گل دانشگر به پیکان باعث شد تا تیم از لحاظ روحی و روانی نجات پیدا کند چون وقتی بازی یک بر صفر تبدیل به دو بر صفر شود باعث می شود تا فوق العاده بار روانی از روی دوش یک تیم برداشته شود، آنهایی که فوتبالی هستند می فهمند من چه می گویم. بنابراین خیلی دوست دارم محمد دانشگر در این تیم به صورت ثابت بازی کند البته نظر شخصی خودم را می‌گویم و نمی‌خواهم از هیچ احدی انتقاد بکنم.


**فرهاد تاج سر استقلالی ها است
فرهاد مجیدی که سر جای خودش و تاج سر استقلالی هاست و سرمربی محترم این تیم محسوب می شود اما معتقدم یک بازی سه امتیازی در هفته گذشته توسط مدافعان به دست آمد و در بازی مقابل سپاهان نیز باز هم ۳ امتیاز این دیدار توسط مدافعان حفظ شد و در نهایت به دست آمد. 


**این تیم شاکله دفاعی خوبی دارد
تیمی که کلین شیت می کند و گل نمی خورد و خوب دفاع می کند نشان می دهد که از یک شاکله دفاعی خوب و نفرات خیلی خوب در خط دفاعی استفاده می کند در واقع شاکله دفاعی آن است که هر ۱۱ نفر کار دفاعی را خوب انجام می دهند و اولویت بعدی نفراتی هستند که در خط دفاعی و دروازه کار می کنند باید به خیلی از نکات توجه کنند که مجموعه این عوامل باعث شده است تا استقلال در فاز دفاعی بسیار مطلوب و خوب تا اینجای کار عمل کرده باشد، بنابراین تیم انسجام دفاعی خیلی خوبی دارد.


**سیاوش ستاره استقلال است
نکته آخر اینکه یک خسته نباشید به سیاوش یزدانی می‌گویم و فکر می‌کنم او ستاره بی چون و چرای این دو بازی آخر استقلال بوده و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و هم دانشگر و هم یزدانی و هم سایر مدافعان این تیم مثل مرادمند، آقاسی و حتی عارف غلامی امیدوارم که بدانند جا پای مدافعان بزرگی حتی در سطح ملی در باشگاه استقلال گذاشتند و پیراهن آنها را می پوشند و امیدوارم که قدر بدانند. آنها جا پای نفراتی مانند زرینچه ها، پورحیدری ها، حسن زاده ها، فنونی زاده ها، پاشازاده ها، خرمگاه ها، قربانی ها و ستار همدانی ها و خیلی از بزرگان دیگر  گذاشته و امیدوارم جایگاه خود را قدر بدانند و بتوانند با تمام وجود برای هواداران استقلال بازی کرده و تلاش کنند تا در نهایت بعد از چند سال آرامش به استقلال برگردد.

تگ ها


امیر حسین صادقی استقلال تهران مصطفی آجورلو سیاوش یزدانی