صادقی: اخلاق و جوانگرایی به درد فوتبال ایران نمی‎خورد!

ابراهیم صادقی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از دیدار برابر فولاد خوزستان در مورد شرایط این تیم و عملکرد شاگردانش صحبت کرد...

به گزارش مدال، ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از دیدار با فولاد خوزستان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال گفت: بعد از گذشت ١٢ هفته صحبت از برنامه‌های تیم بی‌فایده است اینکه تیم جوان شما ٩ بازیکن در تیم امید داشته باشد و اینکه برای ٣ سال آینده تیم بسازید بی‌فایده است چون یک اشتباه تیم را از رتبه هشتم به سیزدهم می‌برد. در فوتبال ایران با اخلاق بودن فایده ندارد.
وی ادامه داد: اینکه شما در باشگاه‌تان بنشینید و به فکر کار فنی و ساخت بازیکنان جوان باشید به درد فوتبال ایران نمی‌خورد. متوجه شده‌‌ام در فوتبال ایران برای نتیجه گرفتن باید سروصدا، داد و بیداد و شلوغ کنید تا تیم‌تان نتیجه بگیرد اما با همه این تفاسیر من راه خودم را از ابتدا انتخاب کردم و همان را ادامه می‌دهم و به این ایده ایمان دارم. باید کارت را انجام‌دهی و ناامید نشوی.
صادقی درمورد اینکه آیا منظورش از اشتباهات، اشتباهات داوری است تصریح کرد: اگر تیمی هوادار نداشته باشد و هدفش کمک و خدمت به فوتبال ایران باشد باید در ابتدای فصل 4 پنالتی برایش گرفته نشود یا در دو بازی قبل دو پنالتی به ضررش گرفته شود؟ ما هوادار نداریم اما هدفمان این است که به فوتبال ایران کمک کنیم و بازیکن‌ساز باشیم. هر کسی که مودبانه درباره فدراسیون، سازمان لیگ، داوری و عوامل فوتبال حرف می‌زند باید این اتفاقات برایش رخ بدهد؟ اگر اینطور است که دیگر کاری از دست کسی بر نمی‌آید.
سرمربی سایپا درباره درخواست خبرنگاری مبنی بر اینکه درخصوص بازی فردای تیمش مقابل فولاد اظهارنظر کند، گفت: درباره بازی فردا و مباحث فنی هیچ نظری نمی‌دهم.
وی درباره اینکه با همه این اوصاف باز هم قرار است در مقابل اتفاقاتی که در فوتبال رخ می‌دهد سکوت کند عنوان کرد: قطعا روند خودم را ادامه می‌دهم و ساکت می‌مانم. درست است که در جریان بازی ممکن است بعضی وقت‌ها پیش بیاید که به داور اعتراضی کنم اما شخصیت من در فوتبال ایران مشخص است و اگر به عقب برگردم باز هم همین رفتار را خواهم کرد. سایپا باید یک باشگاه بازیکن‌ساز و هدف اولش نباید قهرمانی و کسب سهمیه باشد. این تیم باید خوب و با شخصیت کارش را ادامه دهد. استراتژی ما از گذشته تا الان نیز همین بوده است. ما نمی‌خواهیم به این باشگاه کمک شود و فقط می‌خواهیم عدالت رعایت شود چون اگر عدالت نباشد اینطور می‌شود که یک تیم بی‌جهت از رتبه هشتم جدول به سیزدهم می‌رسد.
صادقی درباره اینکه به نظر می‌رسد میانگین سنی این تیم در برخی بازی‌ها زیر 23 سال است گفت: با همین میانگین سنی تیم ما اگر دچار اشتباهات نمی‌شد الان در رتبه نهم یا هشتم بود و شما الان از من تقدیر می‌کردید.
سرمربی سایپا در خصوص مشکل گلزنی تیمش و آیا اینکه استرس بازیکنان مزید علت شده تا سایپا به گل نرسد، گفت: تیم استرسی برای گل زدن ندارد اما درست است که گلزن خوب 4 میلیارد پول می‌خواهد که ما این پول را در سایپا نداریم. با این مشکلاتی که ما داریم اگر اشتباهات داوری دو بازی قبل نبود ما الان در رتبه هشتم بودیم. آن هم تیمی که با رده امید در حال کار کردن است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا سایپا خطری برای سقوط به لیگ دسته اول احساس می‌کند یا خیر یادآور شد: هیچ خطری از این بابت وجود ندارد و این نظر شماست.
صادقی درباره اینکه با وضعیتی که داوری فوتبال ایران دارد چه کاری باید انجام داد، گفت: من نمی‌دانم باید چه کار کنیم و مسئولان باید راجع به آن حرف بزنند. تا جایی که من می‌دانم الان همه مربیان با این موضوع مشکل دارند.

بیشتر بخوانید:

غیبت جواد نکونام در نشست خبری دیدار با سایپا

تگ ها


سایپا فولاد خوستان ابراهیم صادقی جواد نکونام نشست خبری لیگ برتر فوتبال ایران سایپا فولاد خوزستان سایپا-فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال