صادقی: بازیکنان جوان ما را هوایی می‌کنند

سرمربی تیم فوتبال سایپا معتقد است بازیکنان این تیم را پیش از شروع فصل نقل و انتقالات هوایی میکنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ابراهیم صادقی پس از کسب تساوی مقابل تیم فوتبال آلومینیوم اراک در گفتگویی  اظهار داشت:  بازی خیلی خوبی بود. با توجه به دو برد اخیر آلومینیوم مقابل پرسپولیس و تراکتور و روحیه بالایی که این تیم داشت می‌دانستیم در زمین خودش دنبال کسب پیروزی است و می‌خواهد از امتیاز میزبانی‌اش استفاده کند. به همین دلیل برای خوب دفاع کردن مقابل حریف، برنامه داشتیم و می‌خواستیم از روی ضد حمله و ضربات ایستگاهی به گل برسیم.

وی افزود: خوشبختانه در بخش اول کارمان موفق بودیم و موقعیت زیادی به آلومینیوم ندادیم. روی ضربات ایستگاهی هم فرصت‌های خوبی بدست آوردیم که دقیقه ۹۵ به گل رسیدیم اما متأسفانه خطای بی مورد بازیکن ما در دو دقیقه آخر سبب شد دقیقه ۹۸ گل تساوی را دریافت کرده و برد را از دست بدهیم.

سرمربی سایپا در مورد اینکه به نظر می‌رسد بازیکنان این تیم پس از گل خود تصور کردند کار تمام شده، توضیح داد: طبیعی است وقتی یک تیم در بازی خارج از خانه دقیقه ۹۵ گل می‌زند خوشحال باشد اما طبیعی بود در آن لحظات تب و تاب بازی هم بیفتد. بازیکنان ما بازی را تمام شده نمی‌دانستند اما می‌توانستند خطا ندهند، این موضوع هم به تجربه برمی‌گردد.

صادقی ادامه داد: همچنان ۵۰ درصد ترکیب سایپا را نفرات جوان تشکیل می‌دهند. هرچند بازیکنان با تجربه مان نسبت به فصل گذشته بیشتر شده‌اند اما همچنان به نفرات جوان بازی می‌دهیم. حتی نفرات ذخیره‌ای که به بازی می‌آیند جوان هستند و باید یاد بگیرند وقتی چنین گل حساسی را دقیقه ۹۵ به ثمر می‌رسانند توپ را به کناره‌های زمین برده تا با اوت و خطا گرفتن، زمان بازی را بکشند.

وی درباره اظهار نظر خود در نشست خبری پس از بازی با آلومینیوم مبنی بر اینکه یکی از بدترین دیدارهای فصل سایپا انجام شد، گفت: نسبت به ۱۳ بازی قبلی توقع بیشتری از تیمم داشتم. حتی وقتی مقابل فولاد در اهواز ۳ بر صفر شکست خوردیم در ۲ دقیقه پایانی نتیجه را به کل از دست دادیم. شاید ابتدای فصل تا این اندازه توقع از سایپا بالا نبود اما پس از بازی‌های خوب‌مانف برتری مقابل تیم بزرگی مثل و نتایج خوب برابر حریفانی مثل سپاهان، پرسپولیس و ذوب‌آهن، نتایج توقع خودمان و البته جامعه از سایپا بالاتر رفته است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: باید بازی به بازی پیشرفت کرده و درجا نزنیم. با خود صادق هستیم و خودمان را فریب نمی‌دهیم. سایپا می‌تواند بهتر شود و فوتبال بهتری هم بازی کند. با بازیکنانم صحبت کردم و به آنها گفتم توقع فوتبال بهتری از آنها دارم. هرچند در مجموع با توجه به برخی شرایط، کسب تساوی در خانه آلومینیوم برای ما خوب بود اما در روزی که می‌توانیم برنده باشیم باید حداکثر امتیاز را کسب کنیم.

صادقی درباره دیدار بعدی این تیم مقابل تراکتور توضیح داد: تراکتور تیم خوبی است که بازیکنان بزرگی را هم در اختیار دارد. ۳ کاپیتان تیم ملی عضو این تیم هستند و هرلحظه امکان دارد برای حریف دردسرساز شوند. هرچند در این دو هفته نتایج خوبی به دست نیاوردند. با توجه به فاصله ۹ روزه که تا دیدار بعدی‌مان داریم ۲ روز به بازیکنان استراحت دادیم و از روز دوشنبه سعی داریم با تمرکز ۱۰۰ درصد وارد بازی ها شویم.

وی با اشاره به رتبه سیزدهمی سایپا در لیگ برتر، عنوان کرد: اگر به جدول نگاه کرده باشید، امتیاز ۱۰ تیم خیلی به ‌هم نزدیک است. ۳ تیم در پایین و ۳ تیم هم در بالای جدول هستند. در این بین ۱۰ تیم با توجه به امتیازهای نزدیک‌شان در صورت رقم خوردن یک برد و یک باخت، جایگاهشان در جدول خیلی تغییر می‌کند.هرچند سایپا سیزدهم است اما با فولاد رتبه پنجمی ۳ امتیاز اختلاف دارد. اگر بازیکنان ما تمرکز لازم را داشته و با آرامش کار خود را انجام بدهند می‌توانیم با تقویت سایپا از لحاظ روحی و روانی، وضعیت بهتری در ادامه مسابقات به دست آوریم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره حمایت مدیران این باشگاه و شرکت خودروسازی سایپا توضیح داد: خوشبختانه کار خود را انجام می‌دهیم و هیچ مشکلی هم نداریم.حمایت‌ها تا اینجا خوب بوده و تمام اعضای باشگاه و شرکت سایپا تلاش می‌کنند به بهترین شکل از این تیم حمایت کنند. اطمینان دارم با ادامه این وضعیت هم در آینده می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم. سایپا تا اینجای کار از لحاظ فنی خوب کار کرده اما نسبت به توانمندی‌هایمان می‌توانستیم در جایگاه بهتری قرار بگیریم.

صادقی افزود: برد دو بازی را در دقیقه ۹۰ به بعد از دست دادیم، هرچند یک برد دقیقه ۹۰ هم داشتیم اما دست کم دو بازی که مساوی کردیم باید با برد همراه می‌شد. خیلی به آینده امیدوار هستیم و ان شاءالله جایگاه بهتری را نسبت به فصل گذشته به دست آوریم.

وی درباره برنامه‌های این باشگاه در فصل نقل و انتقالات نیم‌فصل توضیح داد: از همه بچه‌ها راضی هستم زیرا با تمام وجود تلاش می‌کنند. البته برخی تیم‌های بزرگ با بازیکنان ما تماس داشتند که از نظر من کار خوبی نیست. هرچند با تدبیر باشگاه سایپا تمام نفرات جوان ما قراردادهای بلندمدت دارند اما این مدل تماس‌ها، بازیکنان را هوایی می‌کند. آنها با تمام وجود تمرین کرده و تلاش خود را به کار می‌گیرند. من هم تاکنون لیستی در اختیار باشگاه قرار نداده‌ام

بیشتر بخوانید:

سایپا و آلومینیوم امتیازات را تقسیم کردند/ شگفتی در دقیقه ۹۸!

خلاصه بازی آلومینیوم اراک 1 - سایپا 1

 

 

تگ ها


فوتبال ایران سایپا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال