صادقی: هر روز یک تصمیم برای بازی‌ها می‌گیرند

سرمربی سایپا نسبت به سردرگمی تیم‌ها و تغییر زمان تمرین و مسابقات ابراز گلایه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش 3، ابراهیم صادقی با اشاره به نگرانی های این روزهای جامعه از ویروس کرونا گفت: این بحرانی است که جهان را درگیر خود کرده و من یک مربی فوتبال هستم و تخصص لازمی درباره این بیماری ندارم، اما از مردم کشورم می‌خواهم به توصیه‌های مسؤولان وزارت بهداشت توجه کنند تا هرچه زودتر به روزهای خوب در کنار هم برگردیم.

او در خصوص وقفه مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: شرایطی خاص در دنیا حاکم شده و امروز افراد زیادی در خط مقدم این مسئله در حال فعالیت هستند که از طرف خودم و مجموعه سایپا به آنها خداقوت می‌گویم، اما باید توجه داشته باشیم که عدم تصمیم‌گیری قاطع در این زمینه خدایی ناکرده می‌تواند ورزشکاران علی الخصوص فوتبالیست‌ها و خانواده‌هایشان را درگیر کند.

سرمربی سایپا ادامه داد: من هر روز اخبار ورزشی در این باره را پیگیری می‌کنم و از نگرانی‌های متولیان فوتبال در سطح جهانی و آسیا مطلع هستم، اما من یک مربی هستم و فقط می‌توانم در زمینه زمان شروع تمرینات و نحوه تمرین کردن تیمم اظهار نظر کنم که البته متاسفانه هر روز یک تاریخ و تصمیم درباره آینده لیگ برتر از زبان افراد صاحب تریبون می‌شنویم.

صادقی یادآور شد: طی مشورتی که با آقای کاشانی مدیرعامل باشگاه داشتیم، فعلاً تمرینات را تعطیل اعلام کرده‌ایم و برنامه تخصصی در اختیار بازیکنان قرارداده‌ایم تا در خانه و بصورت انفرادی به انجام تمرین بپردازند.

او با انتقاد از مصاحبه‌های مختلف درمورد برگزاری لیگ برتر گفت: برای انجام یک تمرین ۵۰ نفر درگیر می‌شوند؛ مثل بازیکنان، مربیان، کادر پزشکی تیم‌ها، کادر تدارکات و .... که جان آنها و خانواده‌هایشان خیلی مهم و با ارزش  است. در واقع می‌توان گفت ما هیچ اتحادیه‌ای برای حمایت از خودمان نداریم. متاسفانه از داشتن اتحادیه‌های بازیکنان، مربیان، باشگاها و ... که در این موارد تشکیل جلسه بدهند و در این مورد با هم‌فکری کنند، محروم هستیم. اگر چنین اتحادیه‌هایی بود و تصمیم‌گیری درستی صورت می‌گرفت، قطعا به نفع فوتبال بود.

سرمربی سایپا تصریح کرد: مربی، علم تمرین و شناخت لازم از شرایط تیمش را دارد و نمی‌توان به او گفت چه زمانی تمرینات را شروع و یا به پایان برساند، بلکه باید یک نشست میان مربیان با حضور متخصصان پزشکی و متولیان ورزش و فوتبال انجام شود تا یک تصمیم قاطعانه و دقیق را به تمام تیم‌ها ابلاغ کرد.

صادقی تاکید کرد: سلامتی انسان‌ها از هر قهرمانی و مدالی با ارزش‌تر است و مطمئناً اگر تصمیم درستی در این خصوص گرفته شود، با استقبال جامعه ورزشی و هواداران همراه خواهد شد و نیاز به این همه مصاحبه و اطلاعیه‌های هفته‌ای نیست، چراکه فوتبالیست‌ها هم از همین مردم هستند. باید تصمیم‌گیری درباره آینده آنها نیز شفاف و صریح باشد.


او عنوان کرد: اگر تا پانزدهم اردیبهشت‌ماه شرایط شیوع ویروس کرونا بهتر نشود تا بتوانیم مسابقات را برگزار کنیم، به نظرم این لیگ دیگر برگزار نشود، بهتر است، اما در مورد اینکه چه اتفاقی بیافتد، باید مسؤولان مربوطه تصمیم‌گیری کنند و تا جایی که شرایط اجازه می‌دهد، حقی از تیم‌ها تضییع نشود.

سرمربی سایپا اضافه کرد: اگر تا ۱۵ اردیبهشت نتوانیم بازی‌ها را برگزار کنیم و شرایط کرونا اجازه ندهد مسابقات انجام شود، بعد از آن باید ۶ هفته فرصت تمرین به تیم‌ها بدهند چون ما از ۲۵ اسفند تمرین نکردیم و اگر دو ماه تمرین نکنیم، زمان یک ماه و نیمه برای بدنسازیِ دوباره می‌خواهیم.

بیشتر بخوانید:
کریمی: پنالتی دربی، بدترین شب زندگی ام را ساخت
مصلح: با انتشار فیلم خصوصی‌ام به دردسر افتادم
مطهری: بچه ها تمرین کنند روی فرم بمانند

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال ایران ابراهیم صادقی کرونا ابراهیم صادقی سایپا فوتبال