صالحی‌امیری: تاکنون حرفی از لغو المپیک نبوده

رییس کمیته ملی المپیک گفت:براساس اعلام مسئولین IOC و همچنین شورای المپیک آسیا امکان برگزاری مسابقات المپیک توکیو و بازی‌های ساحلی چین در تاریخ مقرر وجود دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان و روسای کمیته ملی المپیک و پارالمپیک امروز تشکیل جلسه داد تا درباره مسائل روز ورزش به ویژه برنامه ریزی برای حضور ورزشکاران ایرانی در بازی‌های ساحلی چین بحث و بررسی صورت بگیرد.


صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در جلسه ستاد عالی بازی‌ها که با محوریت مسابقات بازی‌های ساحلی ۲۰۲۰ سانیا برگزار شد، گفت: براساس  شواهد و اظهارات مسئولین  IOC   و شورای المپیک آسیا امکان برگزاری مسابقات المپیک توکیو و بازی‌های ساحلی چین در تاریخ مقرر وجود دارد. البته این نکته نیز مورد توجه قرار گرفته که در صورت بروز  موج جدید  کرونا در آسیا، بحث قرنطینه مجدد و عدم کشف واکسن این ویروس، امکان برگزار نشدن این دو رویداد وجود دارد. تاکنون هیچ مکاتبه‌ای مبنی بر لغو مسابقات ساحلی و همچنین المپیک و پارالمپیک  برای کشورها ارسال نشده است.


وی ادامه داد: نمی‌توان با احتمال لغو مسابقات، برنامه‌هایمان را تعطیل کنیم بلکه باید از هم اکنون برای آماده سازی ورزشکاران  برای حضور موفق در رویداد های المپیک و پارالمپیک و بازی های ساحلی  برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهیم.  برای تداوم تمرینات ملی پوشان،امکاناتی را برای المپین‌ها تهیه کردیم تا در منازلشان تمرینات خود را پیگیری کنند، همچنین در کنار تهیه این ملزومات خدمات روانشناسی را هم  برای این عزیزان مهیا کردیم. شواهد حاکی از آن است که  که ستاد مقابله با کرونا به مرور محدودیت‌ها را کم می‌کند. به این ترتیب IOC مسابقات بازی‌های ساحلی آسیا را در آذرماه برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

شیری: اگر شرایط فراهم باشد المپیکی می‌شوم

جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن‌بست کرونا

 

 

تگ ها


سیدرضا صالحی امیری وزارت ورزش و جوانان المپیک