صالحی امیری: تختی هویتش را از اباعبدالله گرفته بود

رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم زادروز جهان پهلوان تختی گفت: بسیاری از ورزشکاران می‌توانند مدال آور باشند، اما همه آن‌ها نمی‌توانند پهلوان محسوب شوند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم زادروز تختی و رونمایی از مقبره شهید گمنام در فدراسیون کشتی، با گرامیداشت فرارسیدن ایام شهادت سالار شهیدان و همچنین یاد و خاطره جهان پهلوان تختی، تصریح کرد: من خاطرات مرحوم تختی را دنبال می‌کردم تا تصویر روشنی از او داشته باشم و سخن مستند درباره او بگویم.

وی با اشاره به ارادت جهان پهلوان تختی به حضرت علی (ع) و زیارت بارگاه آن حضرت توسط تختی، گفت: فقط کسانی می‌توانند عنوان پهلوانی داشته باشند که پیرو مسیر مولا امیرالمومنین و ابا عبدالله الحسین (ع) باشند. هر کسی حق ندارد نشان پهلوانی بر خود بگذارد. 

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: در این ایام باید یکبار دیگر به سیره ائمه بازگردیم. مرحوم تختی را از این جهت ستایش می‌کنیم که هویتش را از اباعبدالله گرفته بود. همه می‌توانند مدال بیاورند اما همه نمی‌توانند پهلوان باشند. به تمام کسانی که به این جامعه و مردم خدمت می‌کنند سر تعظیم فرو می‌آورم. ما باید قدردان خون شهدا باشیم. آن‌ها گمنام نیستند ما گمنامان سرگشته‌ایم زیرا آن‌ها به مقصد رسیده اند.

صالحی‌امیری در پایان گفت: پهلوانان واقعی جانبازان و شهدای ما هستند که از جانشان گذشتند تا ملت در امان باشند. امروز همه ما فراتر از کشتی و تختی برای ارج نهادن به شهدای انقلاب در این جا جمع شده‌ایم و از این جهت تختی را تقدیس می‌کنیم که او پیرو راه ابا عبدالله الحسین بود.

بیشتر بخوانید:

جایگاه تختی هیچگاه متزلزل نمی‌شود/چه کسی را می‌توان پهلوان نامید؟

حضور قهرمان کشتی جهان بر مزار تختی و منزل مادر شهدا

 

 

تگ ها


سید رضا صالحی امیری فدراسیون کشتی جهان پهلوان تختی کشتی